تاریخ انتشار :شنبه ۲۳ تیر ۹۷.::. ساعت : ۹:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

دستگاه‌های مختلف با وحدت و اجرای برنامه‌های جدید دولت می‌توانند کشور را از چالش پیشِ رو عبور دهند

احمد انارکی محمدی گفت:‌ اگرچه بهتر بود برنامه دولت با تکیه بر توان داخلی پیش از این ارائه می‌شد اما اگر در فضای فعلی هم دستگاه‌های مختلف با همدلی این برنامه‌ها را اجرایی کنند، می‌توانیم از چالش‌های پیشِ رو عبور کنیم.

به گزارش قائم آنلاین،  احمد انارکی محمدی نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با اشاره به بسته اجرایی رئیس سازمان برنامه و بودجه برای مقابله با تحریم‌های آمریکا گفت: متأسفانه دولت وقتی زمان در اختیار داشت در حوزه مسائل اقتصادی از جمله موضوع ارز اقدامات لازم را صورت نداد و از این فرصت‌ها به درستی استفاده نکرد و برنامه‌ای در این باره نداشت.

وی افزود: دولت در مدت زمانی که در اختیار داشت به مسیر خود برای رفتن به غرب ادامه داد و کار به جایی رسید که فشارهای اقتصادی قیمت ارز را به جایی که امروز هست رساند و یکی از سؤال‌های من از رئیس بانک مرکزی هم همین بود چرا زمانی که بانک مرکزی با بحران مواجه شد سامانه نیما را راه‌اندازی کرد و این کار از قبل انجام نشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: دولت می‌توانست به راحتی با تکیه بر اصول سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اجرایی کردن آن با نگاه به ظرفیت‌های داخلی کار را به پیش برد اما در فرصت‌هایی که در اختیار داشت این کار را به درستی انجام نداد و امروز که این مشکلات پیش آمده برنامه می‌دهد.

انارکی خاطرنشان کرد: کشور ما پیش از این تحریم را تجربه کرده و کشور ناآشنایی به وضعیت تحریم نیستیم و می‌دانیم که تحریم چه شرایطی را ایجاد می‌کند و برنامه‌هایی که امروز برای نگاه به درون از سوی دولت ارائه شده باید پیش از این ارائه می‌شد.

وی افزود: اگرچه این برنامه‌ها باید پیش از این از سوی دولت ارائه می‌شد اما اگر در شرایط فعلی هم دستگاه‌های مختلف با وحدت و انسجام و همراهی و همدلی این برنامه‌ها را اجرا کنند به راحتی می‌توانند با اجرای برنامه‌های ارائه‌شده مبتنی بر توان داخلی کشور را از این وضعیت خارج کرده و به پیش برند.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.