تاریخ انتشار :شنبه ۲۳ تیر ۹۷.::. ساعت : ۹:۳۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

بیکاری در اصفهان ناشی از سرمایه‌گریزی است

استاندار اصفهان با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان اصفهان دو درصد بالاتر از میانگین کشوری است، گفت: بیکاری در اصفهان ناشی از سرمایه‌گریزی است.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، محسن مهرعلیزاده در آیین ثبت نام سرمایه‌گذاران به منظور ایجاد واحدهای اقتصادی و صدور مجوز فعالیت از طریق درگاه سرمایه‌گذاری استانداری اصفهان اظهار کرد: طولانی شدن روند سرمایه‌گذاری منجر به سرمایه‌گریزی از استان اصفهان شده بود و ایجاد پرتال سرمایه‌گذاری اقدامی جدید در جهت کوتاه کردن روند سرمایه‌گذاری است.

وی با بیان این که در گذشته قوانین در استان اصفهان ۱۲۰ درصد اجرا می‌شد و بروکراسی سنگین اداری در این استان حاکم بود، افزود: با تلاش‌های صورت‌گرفته و با ایجاد پرتال سرمایه‌گذاری نقطه صفر اقتصادی را تعریف کردیم؛ بروکراسی اداری سرمایه‌گذاری به صفر رسیده و تمامی اطلاعات لازم برای سرمایه‌گذاری در پرتال سرمایه‌گذاری دیده شده است.

استاندار اصفهان به روند سرمایه‌گذاری در این پرتال اشاره کرد و گفت: پس از این که سرمایه‌گذار در پرتال سرمایه‌گذاری ثبت نام کرد، صلاحیت اجرایی و مالی او بررسی می‌شود و به سرعت اجرای پروژه آغاز خواهد شد و با توجه به این که تمامی مجوزهای پروژه‌ها در سایت موجود است پس از ثبت نام سرمایه‌گذار، مجوزها به نام وی صادر خواهد شد.

وی با بیان این که طراحی و اجرای این پرتال ۶ ماه زمان برده است، خاطرنشان کرد: زمانی صدور مجوزها چندین سال به طول می‌انجامید اما در این پرتال اخذ مجوز به چند دقیقه رسیده است؛ باید این پرتال بیشتر معرفی شود و سیر سرمایه‌گریزی از استان اصفهان به سرمایه‌پذیری تبدیل شود.

مهرعلیزاده با بیان این که از این پس تحولی را در استان اصفهان شاهد خواهیم بود که در سطح ملی مؤثر خواهد بود، اذعان داشت: منظور از تحول طراحی این سایت نیست بلکه تحول فکری است، این تحول یعنی این که دیگر به نفت وابسته نباشیم و بدانیم زمانی موفق هستیم که به قابلیت‌های اصلی خود بازگردیم و باید به جایی برسیم که هیچ وابستگی به فروش نفت نداشته باشیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های ایران و استان اصفهان یادآور شد: باید نگاه انتقادی از خود داشته باشیم تا بیدار شویم چراکه کشور ما معتاد به نفت است و سالانه مبالغ معینی از این طریق به کشور تزریق می‌شود و این وابستگی راه خلاقیت و نوآوری را بسته و باید از فکر و ایده خود استفاده کنیم.

استاندار اصفهان با بیان این که نرخ بیکاری در استان اصفهان دو درصد بالاتر از میانگین کشوری است، اضافه کرد: بخشی از آن به دلیل سرمایه‌گریزی و سرمایه‌گریزی هم به دلیل محافظه‌کاری بیش از اندازه مدیران در استان اصفهان ایجاد شده است.

وی با اشاره به تهدیدات آمریکا و ترامپ اذعان داشت: اگر کمی به خود بیاییم این تهدیدات نه‌تنها کوچک‌ترین اثری نخواهد داشت بلکه شروعی برای به وجود آمدن اثرات مثبت خواهد بود و به نظر می‌رسد سم اعتیاد به نفت کم‌کم در حال خارج شدن از بدن ماست؛ در استان اصفهان مسیر خود را تغییر داده و در راه عزت‌دهی به سرمایه‌گذار در حال حرکت هستیم.

مهرعلیزاده با بیان این که نباید سنجیدن اهلیت سرمایه‌گذار به سدی در راه این پرتال تبدیل شود و راه برای همه باز است، تأکید کرد: برتر کسی است که شجاع‌تر، باهوش‌تر، باسوادتر و ریسک‌پذیرتر باشد و این‌ها ارزش است چراکه از این صفات است که اشتغال حاصل می‌شود.

گفتنی است پرتال سرمایه‌گذاری استانداری اصفهان به آدرس sarmayehgozari.ostan-es.ir با معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌های لازم داخلی و خارجی آماده پذیرش سرمایه‌گذاران است.

مجوز ۱۰۰ پروژه قابل سرمایه‌گذاری در این پرتال به طور کامل اخذ شده که آماده جذب سرمایه‌گذار است و در این جلسه ۵ نفر از سرمایه‌گذاران با مراجعه به پرتال و تکمیل روند سرمایه‌گذاری خود مجوزهای خود را از استاندار اصفهان دریافت کردند.

آیین ثبت نام سرمایه‌گذاران به منظور ایجاد واحدهای اقتصادی و صدور مجوز فعالیت از طریق درگاه سرمایه‌گذاری استانداری اصفهان با حضور مدیران مربوطه، سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برگزار شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.