تاریخ انتشار :جمعه ۲۲ تیر ۹۷.::. ساعت : ۵:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

وضعیت کنونی حجاب و عفاف شایسته نیست

امام جمعه میاندورود با انتقاد از وضعیت امروزی حجاب گفت: این وضعیت حجاب و پوشش که متاسفانه در برخی موارد به کشف حجاب رسیده، شایسته نیست.

به گزارش قائم آنلاین، حجت الاسلام رضا محمدنسب در خطبه های این هفته نماز جمعه میاندورود با اشاره به ۲۱ تیرماه روز عفاف و حجاب، از مسئولان شهرستان بابت برگزاری همایش و توجه به این فریضه مهم تشکر کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که مسئله حجاب در کجای قرآن آمده است، اظهار کرد: قرآن در سوره احزاب آیه ۵۹ به پیامبر دستور داده که به زنان و دختران خودت و زنان مومنین امر کنید که آن پوشش های خودشان را و حفظ کنند و با استفاده از واژه جلابیب که همان چادر است تاکید کردند که چه پوششی داشته باشند.

امام جمعه میاندورود، خاطرنشان کرد: این روزها شاهد هستیم که زنان در داخل ماشین‌ها بدون پوشش در جاده و خیابان‌ها تردد می‌کنند و نیاز است امر به معروف و نهی از منکر شوند.

محمدنسب افزود: امیرالمومنین درباره آثار حجاب فرمودند پوشش، زن را شاداب‌تر و زیبایی او را پایدارتر می‌کند و همچنین باعث محکم‌تر شدن کانون خانواده می‌شود.

وی با اشاره به ۲۳ تیرماه روز گفت‌وگو و تعامل سازنده با دنیا با بیان اینکه در این باره رهبری و مسئولان جمهوری اسلامی پیامی به سران کشورهای مختلف فرستاده اند، افزود: جمهوری اسلامی اهل گفت‌وگو و تعامل است اما بعضی‌ها تلاش می‌کنند بگویند که جمهوری اسلامی به‌دنبال جنگ است اما ما در مذاکرات هسته‌ای ثابت کردیم که اهل گفت‌وگو هستیم و پای حرف خود هم می‌ایستیم.

محمدنسب به اول ذیقعده و روز ولادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت اشاره و با تبریک این روز به مردم، گفت: یکی از نهادهای خدمات رسان به مردم بهزیستی است که توانسته در حوزه‌های مختلف اجتماعی خدمات بسیاری به مردم ارائه کند و این خدمات تنها معطوف به افراد معلول نیست و از این بابت از مدیر بهزیستی میاندورود تشکر می‌کنیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.