تاریخ انتشار :شنبه ۹ تیر ۹۷.::. ساعت : ۷:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

قاسمی اخبار بسته پیشنهادی اروپا در حمایت از برجام را تایید نکرد

سخنگوی وزارت خارجه خبر ارائه بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا در حمایت از برجام را تایید نکرد و گفت: تاکنون بسته‌ای ارائه نشده و اروپایی‌ها در حال آخرین رایزنی‌ها هستند و بعد از دریافت بسته، موضوع اعلام و بررسی مفاد آن آغاز می‌شود.

به گزارش قائم آنلاین، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اخبار مربوط به ارائه بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا در حمایت از برجام را تایید نکرد.

در پی انتشار اخباری مبنی بر ارائه بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا در حمایت از برجام از قول خانم فدریکا موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن عدم تایید این خبر اظهار داشت: تاکنون بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا به طرف ایرانی ارائه نشده و هنوز کشورهای اتحادیه اروپا در حال آخرین رایزنی‌ها برای ارائه پیشهادات خود هستند که قطعاً پس از دریافت این بسته پیشنهادی موضوع اعلام و بررسیِ مفاد آن آغاز خواهد شد.

قاسمی افزود: جمهوری اسلامی ایران پس از بررسی دقیق این پیشنهادات و بر اساس منافع ملی و مصالح کشور در خصوص آن و نیز حضور یا عدم حضور خود در برجام تصمیم لازم را اتخاذ خواهد کرد.

به گزارش فارس، امروز برخی رسانه‌ها خبری را منتشر کردند با این مضمون که فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از تصویب بسته حمایتی از ایران در راستای ادامه اجرای برجام خبر داده و عنوان کردند: فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه نشست دو روزه سران اتحادیه اروپا در بروکسل گفت که این اتحادیه با ۲۸ رای مثبت، بسته حمایتی از ایران را در راستای برجام تصویب کرد و این بسته در روز آینده تسلیم مقامات ایران می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.