تاریخ انتشار :شنبه ۹ تیر ۹۷.::. ساعت : ۷:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

تحلیلگر صهیونیست: «نصرالله» درست می‌گوید؛ ما درسوریه شکست خوردیم

یکی از تحلیلگران رژیم صهیونیستی بر سخنرانی دیروز «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله مُهر تأیید زد و گفت: اظهارات وی درباره پیروزی قریب‌الوقوع در جنوب سوریه درست است.

به گزارش قائم آنلاین، «ایهود یعری» تحلیلگر کانال دوم رژیم صهیونیستی به سخنرانی جمعه (دیروز) «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله که گفت سوریه در آستانه یک پیروزی بزرگ است، واکنش نشان داد.

بر اساس گزارش گروه رسانه‌ای «الاعلام الحربی» در لبنان، یعری گفت: دبیرکل حزب‌الله گفت که او و بشار اسد (رئیس‌جمهور سوریه) در برابر یک پیروزی بزرگ در برابر شورشیان قرار دارند، من بدون تعارف می‌گویم که این پیروزی بر اسرائیل نیز هست، ما در جنگ سوریه شکست خوردیم و اسد به مرزها خواهد رسید.

نصرالله در سخنرانی دیروز خود ضمن اعلام پیروزی قریب‌الوقوع در جنوب سوریه، تصریح کرد: همه برآوردهایی که در رسانه‌ها شنیده می‌شود حاکی از شکست‌های گروه‌های مسلح است. آنها در جنوب سوریه خواه در درعا یا قنیطره دچار فروپاشی شده‌اند و به سمت آشتی خواهند آمد.

نصرالله سپس گفت: آنچه در سوریه می‌گذرد به‌علاوه خروج آمریکا از توافق هسته‌‌ای با ایران و تهدید به اعمال تحریم علیه ایران و نفت این کشور همه و همه در راستای طرح آمریکا یعنی معامله قرن است که هدف آن تسویه مسأله فلسطین است.

ارتش سوریه عملیات در جنوب این کشور را آغاز کرده و موفق شده طی روزهای گذشته، چندین منطقه در ریف استان درعا را از تروریست‌ها پس بگیرد.

برخی از شهرک‌های استان درعا از طریق آشتی ملی تسلیم ارتش سوریه شده و برخی دیگر پس از درگیری شدید با تروریست‌ها آزاد شده است.

در هفته گذشته، معارضان مسلح در جنوب سوریه فاش کردند که مدتی پیش آمریکا به آنان اعلام کرده که وضعیت گروه‌ها در جنوب سوریه را درک می‌کند اما نمی‌تواند به آنان کمک نظامی کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.