تاریخ انتشار :شنبه ۹ تیر ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۳۵ ق.ظ
فاقددیدگاه
باید ببینم به مسابقات جهانی می‌رسم یا نه

سلیمی: دیگر آن بهدادِ جوانِ سال‌های پیش نیستم/با این پاداش‌ها قید ورزش را بزنم بهتر است

دارنده مدال‌های طلای وزنه‌برداری جهان و المپیک گفت: دیگر آن بهدادِ جوانِ سال‌های پیش نیستم که بخواهم اهداف بلند مدت مانند حضور در مسابقات جهانی را برای خود تعیین کنم.

به گزارش قائم آنلاین به نقل از بلاغ، بهداد سلیمی درباره عملکردش در رکوردگیری تیم ملی گفت: شرایط بدنی خوبی داشتم و تمرینات خوبی هم در این مدت پشت سر گذاشتم و آماده بودم البته زانویم کمی اذیت می‌کرد. در ۳-۴ هفته گذشته با کمک دکتر نوروزی تا حدودی این مصدومیت را پشت سر گذاشتم.

وی ادامه داد: وزنه‌ای را هم که در رکوردگیری ثبت کردم در این مدت در تمرینات نزده بودم. ۲۰۵ کیلوگرم در یک ضرب و ۲۴۵ کیلوگرم در ۲ ضرب را زدم. برای اینکه بتوانم در اردوی شمال جهش خوبی داشته باشم، نیاز داشتم این وزنه‌ها را بزنم. در ۳ هفته‌ای که در شمال اردو داریم امیدوارم بتوانم تمریناتم را بدون مشکل پشت سر بگذارم که انشاالله برای بازی‌های آسیایی آماده شوم.

سلیمی گفت: سطح مسابقات خوب بود. سهراب رکورد جهان را جابجا کرد؛ امیدوارم بتوانیم این روند را در اردوی شمال هم ادامه دهیم تا پیشرفت رکوردگیری خوبی داشته باشیم و نتایج درخشانی در بازی‌های آسیایی کسب کنیم. پیش از مسابقات جاکارتا نیازمند یک تست مسابقه‌ای بودیم تا از تمریناتمان ارزیابی مناسبی داشته باشیم و بدانیم در چه شرایطی هستیم تا اگر برای حضور در بازی‌های آسیایی نقاط ضعفی داشتیم آن را برطرف کنیم. امیدوارم بتوانیم زحمات مسئولان فدراسیون و کادر فنی را با نتایج درخشان در بازی‌های آسیایی جبران کنیم.

دارنده مدال‌های طلای وزنه‌برداری جهان و المپیک درباره کسب سومین طلای بازی‌های آسیایی گفت: امسال کارم نسبت به دوره‌های قبل سخت‌تر است چون هم سعید حضور دارد و هم وزنه‌بردار ازبک آماده است و هم اینکه من دیگر آن بهداد جوان ۴ سال و ۸ سال پیش نیستم. به هر حال من تمام تلاشم را برای کسب سومین طلا می‌کنم، اما برای من مهم این است که طلا به ایران برسد. فرقی هم نمی‌کند من یا سعید، اما امیدوارم طلا و نقره برای ایران باشد.

سلیمی در پاسخ به این سوال که در ۲ ضرب با ثبت وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی رکورد خوبی ثبت کرده و آیا هدفش به غیر از طلای بازی‌های آسیایی طلای مسابقات جهانی هم هست، گفت: کارمان در مسابقات جهانی خیلی سخت شده است، کشورهای محروم از جمله ارمنستان، روسیه و ترکیه هم بر می‌گردند. وزنه‌بردار برزیلی آماده‌تر از سال‌های قبل است و وزنه‌بردار مصری هم خوب شده، از همه مهمتر تالاخادزه است و سعید علی حسینی هم حضور دارد. کار خیلی سخت است، اما باید دید که چه می‌شود، دیگر شرایط من مانند قبل نیست که بتوانم اهداف بلند مدت برای خودم تعیین کنم. اهدافم را گام به گام تبیین می‌کنم و سعی می‌کنم ابتدا به اهداف کوتاه مدتم برسم. اولویت فعلاً برای من بازی‌های آسیایی است. بعد از آن تمریناتم را برای مسابقات جهانی آغاز خواهم کرد.

وی افزود: بیشتر به این خاطر این مسائل را مطرح می‌کنم چون مصدومیت سنگینی را پشت سر گذاشتم، امروز بعد از ۲ سال و ۸ ماه هنوز با زانویم کلنجار می‌روم و اذیتم می‌کند. اگر زانویم اجازه می‌داد ۶ ماه بدون درد تمرین کنم و فشار بیاورم، مطمئن باشید می‌توانستم به رکوردهای جهانی برسم، تقصیری هم ندارد، خودم به آن فشار می‌آورم.

دارنده مدال‌های طلای وزنه‌برداری جهان و المپیک در خصوص اینکه البته در این مدت از ناداوری‌ها هم خیلی اذیت شده‌ای، گفت: سعی می‌کنم خیلی به این مسائل فکر نکنم و کار خودم را انجام دهم و روی نقاط ضعف خودم کار کنم. درست است ناداوری‌هایی در این سالها در حقم شده است، اما به خاطر مصدومیت زانو سعی کردم روی بالا زدنم تمرکز کنم و تغییراتی ایجاد کنم. کارشناسانی که مهار وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را دیدند راضی بودند که نشان می‌دهد شرایط رو به پیشرفت است.

سلیمی درباره شایعات خداحافظی‌اش بعد از بازی‌های آسیایی گفت: همانطور که گفتم اهدافم را کوتاه مدت تعیین می‌کنم و مسابقه به مسابقه پیش می‌روم. ابتدا باید ببینیم در بازی‌های آسیایی چه می‌شود. با توجه به فشاری که می‌آورم باید ببینم آیا به مسابقات جهانی می‌رسم یا نه.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وعده‌هایی که مسئولان با حضور در اردوهای تیم ملی داده‌اند، برآورده‌ شده است یا نه، گفت: اوضاع خیلی بدتر شده است، حقیقتاً از وزارت ورزش گله‌مندم به خاطر کارهایی که کرده‌اند. حرف‌هایی درباره پاداش‌ها شنیده‌ام که امیدوارم درست نباشد چون انگیزه ورزشکاران را از بین می‌برد و صحبت‌های خوبی نیست. اینکه سکه ۳ میلیون تومانی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حساب شود قشنگ نیست. از طرفی در پاداش‌ها قهرمانی تیمی ما در مسابقات جهانی آمریکا دیده نشده است. مسائلی است که شنیده‌ام و باید ببینم درست است یا نه که اگر درست باشد به ضرر ورزش و وزنه‌برداری خواهد بود. انگیزه تمام بچه‌هایی که سهمی در قهرمانی ایران در مسابقات جهانی آمریکا داشتند کم می‌شود و چه بسا خیلی از این نفرات به همین خاطر در مسابقات پیش رو شرکت نکنند.

دارنده مدال‌های طلای وزنه‌برداری جهان و المپیک افزود: به عنوان مثال من برای وزنه زدن در لیگ ۱۵۰ میلیون تومان دریافت می‌کنم، اما برای کسب مدال برنز جهان تنها ۱۶ سکه پاداش می‌گیرم و به خاطرش این همه دوری از خانواده و سختی‌ها در تمرینات را تحمل می‌کنم که به راحتی از آن می‌گذرم؛ خداروشکر مدال هم که کم ندارم.

سلیمی در پاسخ به این سوال که آیا حواله‌ پاداش‌های خود را دریافت کرده‌اید، گفت: هنوز چیزی به ما نداده‌اند، اما شنیده‌ام که به سایر رشته‌ها به ازای هر سکه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داده‌اند در حالی‌که سکه در حال حاضر خیلی گران‌تر از این مبلغ است. از طرفی طلای قهرمانی تیمی ما دیده نشده است؛ اتفاقی که برای اولین بار در تاریخ وزنه‌برداری رخ داد. انگار قهرمانی در جهان برای مسئولان ورزش ارزشی ندارد. در حالی‌که بعد از آن هم رئیس جمهور و هم وزیر پیام دادند، اما پیام به درد ما نمی‌خورد.

وی در خصوص اینکه به نظر می‌رسد با شروع جام جهانی و عملکرد تیم ملی فوتبال در این مسابقات، حضور کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی به حاشیه رفته است، گفت: الان فصل فوتبال است؛ ما هم نمی‌گوییم به فوتبالیست‌ها پاداش ندهند، آنها هم حقشان است چون زحمت کشیده‌اند، اما نگران این هستیم که در حق سایر رشته‌ها اجحاف شود که اگر اینطور باشد دیگر انگیزه‌ای برای افتخار آفرینی در مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی نمی‌ماند. اگر اینطور باشد شاید تصمیماتی گرفتیم که به ضرر ورزش ایران شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.