تاریخ انتشار :جمعه ۱ تیر ۹۷.::. ساعت : ۹:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

مسؤولان در مسیر اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی گام بردارند

امام جمعه شهرستان نور گفت: مسؤولان تلاش کنند در مسیر اقتصاد مقاومتی، تولید و حمایت از کالای ایرانی گام بردارند و همه ما نسبت به تولیدات داخلی متعصب باشیم.

به گزارش قائم آنلاین، حجت‌الاسلام قنبرعلی احمدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران نوری در مصلی الغدیر این شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر به ویژه شهید بهشتی و شهید ناطق نوری نماینده فقید مردم نور و محمودآباد و تبریک هفته قوه قضائیه اظهار کرد: ابهت و جایگاه قوه قضائیه باید حفظ شود، دستگاه قضایی ملجا و پناهگاه مردم بی‌گناه و مظلوم است و باید با قاچاق کالا و ارز مبارزه جدی داشته و از آمرین به معروف و ناهیان از منکر حمایت و با فساد و تبعیض مبارزه کند.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به جایگاه داوری و قضاوت، افزود: قرآن کریم جایگاه قاضی را جایگاه خلیفه‌اللهی و پیامبری معرفی کرده است، پس باید به حق و به عدل حکم کرد و مراقب بود حکم، قضاوت و داوری از منظر هوی و هوس نباشد و بر اساس قانون و شرع مقدس باشد.

احمدی احاطه علمی، آگاهی به قوانین و حوادث و همچنین قدرت در اجرای احکام در مسیر عدالت را برای قاضی ضروری دانست و افزود: آن‌هایی که دغدغه دین، قیامت و حساب در روز محشر دارند باید این مسوولیت را بپذیرند زیرا کسانی‌که چنین روحیه‌ای نداشته باشند قطعا نمی‌توانند قضاوت کنند و قاضی عادل باشند.

وی با اشاره به فصل تابستان و گرمای هوا بر صرفه‌جویی در مصارف تاکید و خاطر نشان کرد: مصرف انرژی در ایران سه‌برابر مصرف متوسط جهانی و ۶ برابر مصرف متوسط اروپا است و صرفه جویی و اسراف نکردن از مصادیق تقوی است.

خطیب جمعه شهرستان نور در بخش دیگری از خطبه‌ها به بخش‌هایی از فرمایشات رهبری در خطبه‌های نماز عید فطر و در جمع نمایندگان مجلس اشاره کرد و افزود: معظم‌له نکات محوری به ویژه توطئه دشمن به ویژه در بحث اقتصاد و فشار اقتصادی که بر ما تحمیل کرده و می‌کند را مطرح فرمودند بنابراین نیاز است همه به ویژه مسؤولان تلاش کنند در مسیر اقتصاد مقاومتی، تولید و حمایت از کالای ایرانی گام بردارند و همه ما نسبت به تولیدات داخلی متعصب باشیم، بازار به ویژه بازارهای بزرگ لوکس فروشی کالای ساخت داخل را عرضه کنند.

این مسؤول لزوم وحدت در جامعه را نکته مهم دیگری از بیانات رهبری عنوان کرد و گفت: در فضای مجازی و غیره شاهد اهانت و توهین هستیم در حالی که دشمن تمام قد در مقابل ما ایستاده و ما نیاز به وحدت و همدلی داریم.

احمدی به بیانات رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس اشاره و تاکید کرد: معظم‌له فرمودند؛ مجلس مراقب باشند تا برای کنوانسیون‌های بین‌المللی که بیشتر به دنبال تامین مصالح قدرت‌های جهانی است وقت مجلس را نگیرند، قوانینی در مجلس به تصویب برسد که دست وابستگان به زر و زور را کوتاه و کمک حال مستضعفان باشد، مجلس که عصاره ملت و از نظام انقلابی شکل گرفت باید روحیه انقلابی در آن حاکم باشد تا دیگر عده‌ای نامه ننویسند که بیایید با آمریکا مستقیم و بی قید و شرط مذاکره کنیم، این‌ها جاهل هستند مگر نمی‌بینند که رئیس جمهور آمریکا نقض عهد کرد وقتی این نامه را می‌‎بینیم به یاد مجلس ششم می‌افتیم که گفتند وضعیت کشور نابسامان است باید جام زهر را بنوشیم و با آمریکا مذاکره کنیم.

وی افزود: آیا تا کنون کشورهایی که با آمریکا بودند بهره‌ای بردند، آمریکا برای تامین رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی چند روز بعد از خروج از برجام از سازمان حقوق بشر هم خارج شد تا رژیم صهیونیستی به راحتی کودک‌کشی کند و رژیم سعودی هم مردم یمن را بکشد و مردم بی دفاع را از بین ببرد.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: مگر اینها متوجه نیستند؟! ۴۰ سال از انقلاب می‌گذرد چطور متوجه نیستند که آمریکا به مردم خود هم رحم نمی‌کند، بیش از ۲ هزار کودک را از خانواده خود جدا کرده و حبس کردند، چرا متنبه نیستید و به قدرت قاهره نظام تردید می‌کنید؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.