تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

نیویورک تایمز: امپراتوری آمریکا در حال فروپاشی است

در حالی که روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز طی تحلیلی با نگرانی اعلام می کند؛ امپراتوری آمریکا در حال فروپاشی است، وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: قدرت آمریکا قابل چشم‌پوشی نیست!

به گزارش قائم آنلاین،  عباس آخوندی در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی با ‌اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: خارج شدن کشور قدرتمندی مثل آمریکا از این توافق می‌تواند تلاطمی در سطح جهان ایجاد کند و این موضوعی نیست که قابل چشم‌پوشی و بی‌توجهی باشد!
وی ادامه داد: نکته مهم تعهد دیگر کشورها به برجام است که در مرحله اول صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی ایجاد می‌کند و سهولت تجارت و اقتصاد در ایران و بقیه کشورهای جهان را فراهم می‌کند.
آخوندی بیان کرد: سیاست ما از ابتدا در برجام روشن بود، ما به حکم قانون اساسی و موازین دینی خود به تعهدات خود پایبند هستیم و تا وقتی که بقیه افراد در قرارداد متعهد بمانند ما نیز متعهد خواهیم ماند.
وزیر راه و شهرسازی از فعالان سیاسی کشور خواست در شرایطی که کشور در وضعیت حساس قرار دارد، برخی اظهارنظرها را بدون توجه به شرایط سخت کشور مطرح نکنند.
آخوندی اظهار داشت: این اظهارنظرها بدون توجه به شرایط سخت کشور هزینه زیادی برای ملت ایران دارد. انتظار داریم فعالان سیاسی در بیان اظهارات خود دقت لازم را داشته باشند؛ رئیس‌جمهور و دولت در صف مقدم اداره کشور هستند و در برابر گستاخی‌های قدرت بزرگ مادی دنیا مقاومت کرده‌اند، بنابراین نیاز به درک عمیق از شرایط سخت کشور ضرورت دارد.وی افزود: برخی اظهارات تندرومأب می‌تواند بر انتظارات مردم ایران و سرنوشت ما اثر منفی درازمدت بگذارد.البته جناب آخوندی به این سؤال پاسخ نداد که با وجودی که او همگان را به هماهنگی با رئیس‌جمهور در برجام دعوت می‌کند چرا خود ایشان برخلاف رئیس‌جمهور درباره برجام نظر می‌دهد؟ و با وجودی که حسن روحانی خروج آمریکا از برجام را کم شدن شر یک مزاحم می‌دانست چرا عباس آخوندی در اظهاراتی کاملا متفاوت و از سر ضعف می‌گوید: خارج شدن کشور قدرتمندی! مثل آمریکا از این توافق موضوعی نیست که قابل چشم‌پوشی و بی‌توجهی باشد.
همچنین در حالی وزیر راه و شهرسازی معتقد است که قدرت آمریکا قابل چشم پوشی نیست،که نیویورک تایمز در گزارشی انتقادی نوشته امپراتوری آمریکا در حال سقوط است و دونالد ترامپ، آمریکا را به کشوری که نعره‌های آن دیگر ترسی به دل طرف مقابل نخواهد افکند تبدیل کرده است. متن خبر نیویورک تایمز در صفحه آخر آمده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.