تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۷:۱۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

پیام روشنی برای دشمنان انقلاب اسلامی ارسال شد

دمشق - ایرنا - یگان موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در 28 خرداد سال 1396 با شلیک شش فروند موشک بالستیک 'ذوالفقار'، مقر فرماندهی گروهک تروریستی 'داعش' در 'دیرالزور' در شرق سوریه را هدف قرار داد، عملیاتی که در نوع خود پس از دوران دفاع مقدس کم نظیر بود.

به گزارش قائم آنلاین، این عملیات موشکی که برای اولین بار پس دوران دفاع مقدس (پس پایان جنگ رژیم بعث صدام علیه ایران) صورت گرفت، پیام های مختلفی داشت، برای دوستان جمهوری اسلامی ایران امید بخش و برای دشمنان دلهره آور و نگران کننده بود.
این عملیات دقیق که در پاسخ به دو حمله عناصر گروهک تروریستی داعش به مرقد امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، موجب هلاکت بیش از ۵۰ نفر از فرماندهان و عناصر این گروهک شد.
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۹۶ در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف انفجار و تیراندازی پنج مهاجم انتحاری تروریست قرار گرفت که در نتیجه آن، ۱۸ نفر شهید و ۵۶ نفر دیگر مجروح شدند.
این عملیات موشکی که در پاسخ به حمله تروریستی به حرم امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، یکی از مقرهای مهم و مرکز فرماندهی گروه تروریستی داعش در دیرالزور را هدف قرار داد. این مقر در آن روزها به هستۀ حیاتی گروهک تروریستی- تکفیری داعش تبدیل شده بود. پس از شکست‌های سنگین این گروهک در استان ‘نینوا’ در شمال عراق و همچنین شکست‌های مفتضحانه این گروهک در استان ‘حلب’ در شمال سوریه، باقیمانده‌های این گروهک در واقع به دیرالزور فرار کرده بودند که با شلیک دقیق این موشک‌ها، ضربه کاری به تشکیلات فرماندهی داعش در سوریه وارد شد.
در این عملیات شش موشک میان برد زمین به زمین از پایگاههای موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مقر اصلی تروریست های داعش در دیرالزور سوریه را هدف ضربات مهلک و کوبنده خود قرار داد.
در همان زمان سخنگوی سپاه پاسدارانقلاب اسلامی اعلام کرد که تمامی موشک های بکار رفته در عملیات ضد داعش، قدرتمند و نقطه زن بوده و با دقت بالا اهداف را منهدم کرده اند و هدف از شلیک این موشک ها نابودی مقرهای فرماندهی، دپوی تجهیزات انتحاری و لجستیکی تروریست های تکفیری داعش در استان دیرالزور سوریه بوده است.
سردار ‘رمضان شریف’ توضیح داد که تصاویر بسیار خوبی توسط پهپادها از لحظه اصابت موشک ها به اهداف دریافت شده است.
در همان زمان اقدام تلافی جویانه یگان موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازتاب فراوانی در رسانه ها بین المللی و سوریه داشت.
پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی ‘سی‌ان‌ان’ با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع گروه تکفیری داعش نوشت: حملات موشکی، اولین حملات گزارش شده از خاک ایران به خاک سوریه از زمان شروع جنگ این کشور از سال ۲۰۱۱ به این سو است.
شبکه ‘الجزیره’ نیز گزارش داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چندین موشک زمین به زمین را از غرب ایران به (مواضع داعش) در سوریه شلیک کرد. سپاه پاسداران در بیانیه ای اعلام کرد که ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون پاسخ نمی گذارد.
پایگاه اینترنتی ‘سی ان بی سی’ نیز در گزارشی اعلام کرد: حملات موشکی ایران به مواضع داعش در سوریه به تلافی حملات تروریستی به تهران بود.
‘اسکای نیوز عربی’ هم در مطلبی با عنوان ‘انتقام ایران از داعش در سوریه’ نوشت: ایران در دیرالزور حملات موشکی داشت و هدف آن تنبیه عاملان حملات تروریستی در تهران بود.
شبکه ‘عربی ۴۸ ‘ نیز طی مطلبی در این باره نوشت: در پاسخ به حملات تروریستی تهران،‌ ایران دیرالزور در سوریه را مورد هدف قرار داد.
‘اسپوتنیک عربی’ هم اعلام کرد: سپاه ایران مقر گروهک‌هایی که حملات تروریستی تهران را بر عهده گرفتند، مورد حمله موشکی قرار داد.
‘فاکس نیوز’ در واکنش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دو عملیات تروریستی داعش در ایران نوشت: سپاه پاسداران نیروهای داعش را در شرق سوریه مورد هدف موشک‌های خود قرار داد.
پاسخ موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش در دیرالزور بازتاب زیادی نیز در رسانه ها و مطبوعات سوریه داشت و مورد استقبال این رسانه ها قرار گرفت.
روزنامه ‘الوطن’ در این باره نوشت: با هدف مجازات عاملان حملات تروریستی تهران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چندین موشک‌ به پایگاه‌های داعش در دیرالزور شلیک کرد.
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز اعلام کرد: ایران با حمله موشکی به پایگاه‌ها و تجهیزات نظامی داعش در دیرالزور خسارت‌های سنگینی بر این گروهک تروریستی وارد کرد.
روزنامه ‘تشرین’ نیز نوشت: نیروهای ایرانی پایگاه‌ها و مقرّ فرماندهی گروهک تروریستی داعش در دیرالزور را مورد هدف موشکی قرار دادند.
نظر ‘عبدالباری عطوان’ سردبیر روزنامه ‘رای الیوم’ در این باره جالب بود، وی نوشت: حمله موشکی ایران به مواضع داعش در دیرالزور سوریه در این برهه زمانی و برای اولین بار در طول سی سال گذشته، پیامی به طرف های متعدد و پیش از همه عربستان است که رهبران ایران آن رژیم را به دست داشتن در حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی متهم کردند.
پایگاه اینترنتی ‘کانال ۷ ‘ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز با کسب دقیق پیام این عملیات موشکی اعلام کرد: حمله موشکی ایران به مواضع داعش در شرق سوریه پیامی به دشمنانش در منطقه از جمله عربستان و اسرائیل و همچنین به آمریکا است.
وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در سوریه نیز در گفت وگو با ایرنا با اشاره به عملیات موشکی ایران علیه مقرهای فرماندهی داعش در استان دیرالزور در شرق سوریه گفت: پیام عملیات موشکی سپاه پاسداران برای دوستان امید بخش و برای دشمنان یاس آور بود.
سردار ‘ابوالقاسم علی نژاد’، پاسخ موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عملیات تروریستی داعش را هشداری برای همه حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای این گروه خواند و تاکید کرد: تروریست ها و حامیان آنها بدانند که در صورت تکرار اقدامات پلید و شیطانی آنها، ملت ایران پاسخ کوبنده ای به تروریست ها و حامیان آنها داده و عاملان آن را به شدت مجازات خواهد کرد، همانگونه که در دیرالزور شاهد آن بودیم.
وی در عین حال گفت: به ملت عظیم الشان ایران عزیز و دوستان نیز اطمینان می دهم که پاسداران انقلاب اسلامی با یاری خدا و کمک سایر نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی و اطلاعاتی کشور برای حفاظت و حراست از امنیت ملی و شکست فتنه ها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود و اقدامات متناسب خود را با هرگونه فعالیت ضدامنیتی انجام خواهد داد.
علی نژاد همچنین هدف قرار دادن مقر تروریست های داعش در دیرالزور را پیامی محکم به آمریکایی ها دانست و تصریح کرد: عملیات موشکی سپاه پاسداران در دیرالزور هشدار واضحی به آمریکایی ها است که با پول کشورهای منطقه اقدام به دپوی تجهیزات و تسلیحات نظامی در خاورمیانه کرده اند.
وی با بیان این که سپاه با عملیات موشکی در دیرالزور متناسب با برد موشک های خود از کنار مرزها اقدامات تروریست ها و حامیان آنها را پاسخ می گوید، گفت: با اجرای عملیات موشکی علیه مواضع تروریست های داعش در دیرالزور، سپاه پاسداران یک خط امنیتی – دفاعی ترسیم کرد تا هرگونه حرکات سوء علیه ایران را در شعاع مورد نظر مورد حمله قرار دهد.
وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در سوریه پیام دیگر عملیات موشکی سپاه پاسداران در دیرالزور را خطاب به دولت های منطقه که تحت حمایت آمریکا قرار دارند، دانست و اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران روی پای خود ایستاده و تسلیحات مورد نیازش را تولید می کند و در صورت انجام خطایی از سوی دولت های منطقه، پاسخی کوبنده به آنها خواهد داد.
وی با تاکید بر این که سپاه پاسداران با هدف قرار دادن مواضع داعش در دیرالزور اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را به رخ دشمنان کشید، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی نیز متوجه این قضیه شد که اگر مقداری بر برد این موشک ها اضافه شود، سرزمین های اشغالی نیز مورد هدف قرار خواهد گرفت، هر چند موشک های شلیک شده به دیرالزور از نوع برد متوسط بود و سپاه موشک های زیادی با برد بلند در اختیار دارد.
علی نژاد این حرکت سپاه پاسداران را باعث خوشحالی دوستان جمهوری اسلامی به دلیل اقتدار و قدرت ایران دانست و در عین حال گفت: دشمنان ایران اسلامی دریافتند که اگر ایران تصمیم به پاسخگویی نسبت به تجاوز دشمنان بگیرد، می تواند اهداف دشمن را در نقاط دور دست هم مورد هدف قرار دهد.

** کابوسی دیگر برای صهیونیست ها
انهدام مقر فرماندهی داعش در دیرالزور برای ‘بنیامین نتانیاهو’ و دیگر سران رژیم صهیونیستی بسیار دردناک بود و واکنش آنها را به دنبال داشت.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که گویی سپاه پاسداران با هدف قرار دادن مقر فرماندهی داعش در دیرالزور سرزمین های اشغالی را هدف قرار داده است، گفت: ایران اسرائیل را تهدید نکند.
‘یوزی رابین’ مدیر پیشین دفاع موشکی رژیم اسراییل نیز در این باره گفت: ایرانی ها به خوبی در جریان تحولات در بحث دفاع موشکی، مخصوصا اکنون که این سامانه ها در منطقه خلیج فارس مستقر شده اند، هستند. آنها، موشک ‘فاتح ۱۱۰ ‘ را برای شکست دادن سامانه های دفاع موشکی ساخته اند.
وی در عین حال یادآور گفت: من یک مهندس هستم و به عنوان یک مهندس باید بگویم که ایرانی ها در برنامه موشکی فاتح ۱۱۰ به خوبی کار کرده اند. آنها یک راکت ۶۱۰ میلی متر را انتخاب و آنرا ارتقاء دادند، به شیوه های گوناگون دقت این موشک را افزایش دادند و در حال حاضر نزدیک به ۵ الی ۶ مدل از این موشک وجود داشته و سر جنگی ۵۰۰ کیلوگرمی دارد که می تواند یک بلوک شهری را نابود کند.
رابین اضافه کرد: مدل ضد اهداف زمینی این موشک با هدایت ‘اینرسایی’ و ‘جی پی اس’ ساخته شده و یک سلاح نظامی است که برای حمله به شما (آمریکایی ها) و متحدان و پایگاه های شما در منطقه ساخته شده است.

** نتیجه
با شلیک شش فروند موشک ذوالفقار و انهدام مرکز فرماندهی داعش در دیرالزور یکبار دیگر مشخص شد که جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه از خاک مردم و خاک خود صیانت می کند و در مقابله با دشمنان ذره ای عقب نمی نشیند.
یگان موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نمایندگی از جمهوری اسلامی با این اقدام خود در واقع نشان داد که قلمرو دفاعی و نظامی ایران بسیار وسیع‌ است و هر جنبند‌ه‌ای در هر جای جهان که نیت شومی برای کشور در سر داشته باشد، با توان قوی نیروهای دفاعی ایران رو به رو خواهد شد.
پیام این اقدام انقلابی و مجازات گونه کاملا روشن است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست های تکفیری و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای آنان هشدار داد که در صورت تکرار اقدامات پلید و شیطانی آنها علیه ملت ایران، خشم انقلابی و شعله های آتش انتقام پاسداران انقلاب، عاملین و مسببان آن را در بر خواهد گرفت .
پاسخ موشکی ایران به مراکز فرماندهی داعش در دیرالزور همچنین نشان داد که مردم ایران آسوده خاطر باشند، چرا که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نیروهای نظامی – انتظامی – امنیتی با توان روز افزون خود در مقابل تهدیدات دشمنان می ایستند و نمی گذارند مردم ایران آسیبی ببینند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.