تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۴ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۲:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس ایران ظرفیت پالایشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۸ را افزایش می‌دهد

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش جدید به افزایش 1.8 میلیون بشکه‌ای ظرفیت پالایشگاه‌های جهان اشاره می‌کند که از جمله دلایل آن راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس ایران در سه ماهه چهارم امسال است.

به گزارش قائم آنلاین، آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرد که ظرفیت پالایشگاه‌های نفت جهان در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ افزایش می‌یابد.

در این گزارش اشاره شده در سال ۲۰۱۸ شاهد رشد ۱٫۸ میلیون بشکه در روز ظرفیت پالایشگاه‌های نفت جهان خواهیم بود. البته آژانس در چشم‌انداز اخیر خود ین ظریفت یا ۱٫۳ میلیون بشکه  در روز اعلام کرده بود و اکنون با تجدید نظر در این باره چشم انداز خود را ۵۰۰ هزار بشه در روز افزایش داده است.

در گزارش این  آژانس به دلالیل افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای ظرفیت پالایشگاه‌های جهان چنین اشاره شده است: در سال ۲۰۱۸ شاهد راه‌اندازی پالایشگاه جدیدی در ازمیر ترکیه خواهیم بود که در سه ماهه سوم ۲۰۱۸ به بهره‌برداری می‌رسد.

از سوی دیگر پالایشگاه‌های چند منظوره ستاره خلیج فارس ایران نیز انتظار می‌رود در سه ماهه چهارم ۲۰۱۸ به بهره‌بردرای برسد که این راه‌آندازی پیش از موعد خواهد بود.

پیش اعلام شده بود این پالایشگاه در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی خواهد شد.

همچنین ظرفیت افزایش ظرفیت ۷۰ هزار بشکه‌ای هم تا پایان سال ۲۰۱۸ در پالایشگاه‌های عراق شاهد خواهیم بود.

همچنین در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی به افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها در سال ۲۰۱۹ اشاره شده است که  از جمله افزایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ در روز پالایشگاه جازن عربستان و همچنین ۲ کارخانه پتروشیمی چینی به نام‌های هنگلی پتروکمیکال و ژجیانگ است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.