تاریخ انتشار :جمعه ۱۱ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۰۸ ب.ظ
فاقددیدگاه
رقبای نساجی مشخص شد!

گزارش مفصل از مراسم قرعه کشی هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور + حواشی و تصاویر

ر مراسم قرعه‌کشی هجدهمین دوره مسابقات لیگ برترفوتبال ایران از یوپا، پوزپلنگ ایرانی رونمایی شد و نساجی هم رقبای خود را در هفته های مختلف لیگ شناخت.

به گزارش قائم آنلاین، مراسم قرعه‌کشی هجدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر در سالن همایش رازی برگزار شد و نساجی به مانند سایر تیم های لیگ برتری رقبای خود را در هفته های مختلف شناخت.

در این مراسم که غلامرضا بهروان رئیس هیات فوتبال استان مازندران، امیری و مجیدی مدیرعامل و سرپرست باشگاه نساجی نیز حضور داشتند در نهایت نساجی در هفته اول قرعه ذوب آهن به نامش ثبت شد و این تیم در هفته اول باید در قائمشهر به مصاف این تیم برود.

اما در حاشیه برگزاری قرعه‌کشی هجدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران یک ناهماهنگی بین بخش فنی و جدولی که به صورت کاغذی در اختیار خبرنگاران و نمایندگان تیم‌ها قرار داده شد به وجود آمد.

به این ترتیب در حالی خیلی از تیم ها از جمله استقلال تصور می کردند که در هفته اول میزبان پیکان هستند، طبق جدولی که در زیر مشاهده می کنید و حتی سعید فتاحی، مسئول برگزاری مسابقات اعلام کرد که جدول کاغذی درست اس، استقلال میهمان تیم پیکان است، بنابراین به نظر می‌رسد در قرعه کشی هجدهمین دوره لیگ برتر یک ناهماهنگی بزرگ باعث سردرگمی نمایندگان تیم ها در میزبانی ها و میهمانی هایشان شده است.

مربیان غایب در جلسه هماهنگی لیگ نباید از برنامه گله کنند

سعید فتاحی در پایان مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر گفت: شما بگویید قرعه‌کشی چطور بود. برگزاری مراسم‌های اختتامیه لیگ و قرعه‌کشی عملکرد خوبی دارد و این برنامه‌ها در سطح بالایی برگزار می‌شود و کمتر از برنامه‌هایی که در لیگ‌های بزرگ است نیست.

وی افزود: من از اینکه کمی مراسم دیر شروع شد ناراحت بودم اما چون عزیزان در حال صرف شام بودند این اتفاق افتاد.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد اینکه چرا قرعه‌کشی زود برگزار شد، تصریح کرد: ما به همه این مسئله را اعلام کردیم و گفتیم نهم یا دهم برای اینکه تیم‌ها زودتر حریفان خود را بشناسند قرعه‌کشی برگزار می‌شود. این اتفاق هم افتاد اما برای باشگاه‌ها قرعه‌کشی زودتر برگزار شد. الان همه برنامه مشخص است و حتی ما تاریخ دربی را اعلام کردیم که در پنجم یا ششم مهر برگزار می‌شود. حتی ما می‌توانستیم روز دقیق را بگوییم اما احتمال دادیم شاید یک روز این طرف یا آن طرف شود. ما این کار را به احترام خود باشگاه‌ها کردیم تا تیم‌ها برای بازی تدارکاتی دچار مشکل نشوند و با حریفی بازی نکنند و هفته بعد متوجه شوند باید بازی اول لیگ را باید مقابل آنها برگزار کنند. ما جلسه هماهنگی برای برنامه مسابقات برگزار کردیم اما اکثر مربیان غایب بودند آنها دیگر نباید گله‌ای داشته باشند از وینفرد شفر تشکر می‌کنم اما برانکو اگر نیامده حداقل نماینده خود را به این نشست می‌فرستاد. امسال برنامه لیگ بسیار فشرده است چرا که در پایان مسابقات ماه رمضان در پیش است و بازی‌های فیفادی هم وجود دارد چهار نماینده ایران در آسیا کار بسیار سختی در پیش دارند در مسابقات دیگر نباید گلایه‌‌ای داشته باشند خود شما خبرنگاران هم در این مسئله اولین سؤال را می‌پرسید و از مربیان به خاطر باخت در مورد برنامه لیگ سؤال می‌کنید. ما از مربیان دعوت کردیم به نشست بیایند ولی آنها خودشان اهمیتی به این موضوع ندادند.

وی در مورد بحث میزبانی مسابقات به صورت ۹۰درصد در مقابل ۱۰ درصد تیم میهمان و اینکه قرار است این اتفاق در دربی هم رخ دهد، گفت: باید بستر را برای انجام این کار به وجود بیاوریم برای این کار حتماً باید بلیت‌فروشی الکترونیکی لحاظ شود جایگاه‌ها مشخص شود و از لحاظ امنیتی هم بررسی صورت بگیرد. هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ملزم به فروش بلیت الکترونیکی هستند.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد اینکه برخی‌ها به شرایط میزبانی و میهمان انتقاد داشتند، بیان داشت: همه چیز را نوشته‌ایم و به صورت دقیق بیان کرده‌ایم برنامه‌ دقیق هم در سایت سازمان لیگ منتشر می‌شود این موضوع مشکلی ندارد.

وی در مورد اعتراض نماینده پرسپولیس به عدم درج ستاره روی لوگوی این تیم در مراسم قرعه‌کشی عنوان کرد: استقلال دو ستاره روی لوگوی خود ثبت کرده که به خاطر قهرمانی در آسیا است و در همه جا عرف است. بحث زدن ستاره‌ در کشورهای اروپایی بعد از کسب ۱۰ قهرمانی، یا سه قهرمانی مطرح می‌شود که ما در ایران چنین چیزی نداشتیم باید این مسئله را بررسی کنیم که ببینیم چه نتیجه‌ای حاصل می‌شود. مثلاً ما اعلام کردیم اگر پرسپولیس امسال سومین قهرمانی خود را کسب کند چون سه جام کسب کرده این جام به پرسپولیس اختصاص می‌یابد و برای نوزدهمین دوره لیگ برتر جام دیگری طراحی می‌شود.

در ۵ یا ۶ مهرماه دربی پایتخت در هفته هشتم برگزار می‌شود/ پرسپولیس میهمان دربی رفت

مراسم قرعه کشی هجدهمین دوره لیگ برتر در سالن همایش رازی دانشگاه علوم پزشکی در جریان است و بر اساس قرعه‌ مشخص شد که اولین دیدار استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر فصل آینده در هفته هشتم است.

در دربی رفت رسپولیس  میهمان خواهد بود.طبق برنامه ۵ یا ۶ مهرماه سال جاری دربی رفت برگزار خواهد شد.

لیگ برتر فصل آینده  از ۴ مرداد ۹۷ آغاز خواهد شد.

بهاروند: تیم‌ها برای شرکت در لیگ هجدهم باید بدهی‌های‌شان را پرداخت کنند

حیدر بهاروند، رییس سازمان لیگ فوتبال ایران پنج‌شنبه شب در حاشیه مراسم قرعه‌کشی هجدهمین دوره لیگ برتر اظهار کرد: ما لیگ هفدهم را به خوبی پشت سر گذاشتیم و شاهد رشد خوبی در فوتبال ایران بودیم.

او ادامه داد: ما محدودیت‌هایی را در لیگ هفدهم برای تیم‌ها ایجاد کردیم که بتوانند از جوانان بیش‌تری استفاده کنند. تیم‌هایی چون پارس جنوبی، پیکان، ذوب‌آهن و تراکتورسازی تیم‌هایی بودند که در لیگ هفدهم از جوانان بیش‌تری استفاده بردند.

بهاروند درباره شرایط حضور تیم‌ها در لیگ هجدهم، گفت: تیم‌های شرکت‌کننده در هجدهمین دوره لیگ برتر باید استانداردسازی را به صورت کامل انجام دهند و ورزشگاه‌های تیم‌ها نواقص‌شان برطرف شود و تیم‌ها بدهی‌های خود را بپردازند.

حواشی این مراسم :

* ابتدا مهمانان این مراسم و همچنین نمایندگان باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر ساعت ۲۰ در مراسم حاضر شدند تا ابتدا در مهمانی ماه مبارک رمضان کنار هم باشند. بعد از صرف افطار و شام نمایندگان باشگاه‌ها در سالن مستقر شدند تا برنامه رأس ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه آغاز شود اما با کمی تأخیر این برنامه آغاز شد.

* نمایندگان باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر در مراسم حاضر شدند و آماده بودند تا مراسم آغاز شود تا مطلع شوند این فصل با چه تیم‌هایی باید رو در رو بازی کنند و برنامه‌های خود را از قبل آماده کنند.

* ابتدا بهاروند رئیس سازمان لیگ برتر ایران به سخنرانی پرداخت و در خصوص فعالیت‌ لیگ برتر در سال گذشته و برنامه‌های سال آینده صحبت‌‌هایی را در سالن انجام داد.

* بعد از سخنرانی بهاروند با حضور سعید فتاحی رسماً مراسم آغاز شد همچنین در ادامه دو بازیکن سابق تیم‌های استقلال و پرسپولیس هم روی سن آمدند تا در مراسم قرعه‌کشی به سعید فتاحی کمک بکنند. این دو پیشکسوت استقلال و پرسپولیس محسن خلیلی و آرش برهانی بودند که با حضور در روی سن با تشویق حضار روبه‌رو شدند.

* از نکات قابل توجه این مراسم می‌توان به حضور نماد یوپا اشاره کرد که نماد فوتبال ایران است و کلمه یوپا مخفف یوزپلنگ تیزپای ایرانی که با جام قهرمانی لیگ برتر روی سن شد این اتفاق باعث شد برخی مهمانان حاضر در سالن هم تعجب بکنند و همچنین با خنده جالب به تشویق کردن پرداخت.

* مراسم بعد از قرعه‌کشی نزدیک به یک ساعت و  ۳۰ دقیقه به طول انجامید و تیم‌ها حریف‌های خود را شناختند.

*در حاشیه برگزاری مراسم قرعه کشی نماینده باشگاه پرسپولیس به دلیل عدم درج ستاره روی لوگوی باشگاه هاشان اعتراض کرد و مدعی شد که باید این ستاره پرسپولیس که به دلیل ۱۰ قهرمانی در لیگ ایران داشته درج شده است.

* بعد از قرعه‌کشی دربی استقلال و پرسپولیس هفته هشتم قرار است برگزار شود.

*طبق اعلام فتاحی، چنانچه در فصل هجدهم پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شود، به دلیل سه بار قهرمانی پیاپی این جام برای همیشه به خانه سرخ ها می رود و یک جام جدید برای دوره بعد طراحی خواهد شد.

* بعد از قرعه‌کشی مهمانان مراسم را ترک کردند و نمایندگان باشگاه‌ها با خبرنگاران در خصوص این مراسم صحبت‌هایی را انجام دادند.

 

برنامه نیم فصل اول هجدهمین دوره لیگ برتر

سعید فتاحی در مورد اشتباه پیش آمده در اعلام میزبانی و میهمانی تیم ها در قرعه کشی هجدهمین دوره لیگ برتر اظهار داشت: در پایین جدولی که در اختیار رسانه ها و نمایندگان باشگاه ها در مراسم قرعه کشی قرار داده شد به اشتباه نوشته شده بود: « اعدادی که در خانه بنفش قرار دارند میزبان هستند » حتی مثال درج شده بعد از این جمله نشان می داد که این کلمه به اشتباه میزبان حک شده بود و باید عنوان می شد اعدادی که در خانه بنفش قراردارند میهمان هستند.

وی افزود: همین مساله باعث سردرگمی برخی نمایندگان رسانه ها و نمایندگان تیم ها در قرعه کشی شد. به این ترتیب اعلام می شود که برنامه صحیح وترتیب صحیح میزبانی و میهمانی تیم ها در نیم فصل اول لیگ برتر هجدهم به شرح برنامه اعلام شده ذیل است:

برنامه کامل قرعه‌کشی لیگ هجدهم

قرعه کشی هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران امروز در سالن همایش‌های رازی برگزار شد.

*هفته اول

پیکان – استقلال تهران

پرسپولیس – پدیده

سایپا – سپیدرود

استقلال خوزستان – گسترش فولاد

ذوب آهن – نساجی

تراکتورسازی – نفت مسجد سلیمان

فولاد خوزستان – پارس جنوبی

نفت آبادان – سپاهان

*هفته دوم

سپاهان – سپیدرود

گسترش فولاد – نفت آبادان

استقلال تهران – ذوب آهن

پدیده  – استقلال خوزستان

سایپا  – پیکان

نفت مسجد سلیمان –  پارس جنوبی

نساجی –  تراکتورسازی

فولادخوزستان  – پرسپولیس

*هفته سوم

سپیدرود – گسترش فولاد

ذوب آهن  – سایپا

نفت آبادان – پدیده

فولاد خوزستان – نفت مسجد سلیمان

تراکتورسازی – استقلال تهران

پرسپولیس  – استقلال خوزستان

پارس جنوبی – نساجی

پیکان – سپاهان

*هفته چهارم

پدیده – سپیدرود

پیکان  – گسترش فولاد

سپاهان – ذوب‌آهن

سایپا – تراکتورسازی

نفت مسجد سلیمان – پرسپولیس

استقلال تهران- پارس جنوبی

استقلال خوزستان  – نفت آبادان

نساجی – فولاد خوزستان

*هفته پنجم

سپیدرود – استقلال خوزستان

*ذوب آهن – گسترش فولاد

پیکان – پدیده

پارس جنوبی – سایپا

نفت مسجد سلیمان  – نساجی

تراکتورسازی – سپاهان

فولاد خوزستان – استقلال

پرسپولیس – نفت آبادان

*هفته ششم

نفت آبادان – سپیدرود

گسترش فولاد – تراکتورسازی

پدیده – ذوب آهن

سایپا  – فولاد خوزستان

استقلال تهران – نفت مسجد سلیمان

نساجی – پرسپولیس

سپاهان – پارس جنوبی

استقلال خوزستان – پیکان

*هفته هفتم

سپیدرود – پرسپولیس

پارس جنوبی – گسترش فولاد

ذوب آهن – استقلال خوزستان

تراکتورسازی – پدیده

نفت مسجد سلیمان – سایپا

نساجی – استقلال

سپاهان – پارس جنوبی

پیکان – نفت آبادان

*هفته هشتم

پرسپولیس – استقلال تهران

پیکان – سپیدرود

گسترش فولاد – فولاد خوزستان

نفت آبادان – ذوب آهن

پدیده  – پارس جنوبی

سایپا – نساجی

سپاهان – نفت مسجد سلیمان

استقلال خوزستان – تراکتورسازی

*هفته نهم

ذوب آهن – سپیدرود

نفت مسجد سلیمان – گسترش فولاد

فولاد خوزستان – پدیده

استقلال تهران – سایپا

تراکتورسازی – نفت آبادان

پیکان – پرسپولیس

پارس جنوبی – استقلال خوزستان

نساجی – سپاهان

*هفته دهم

سپیدرود – تراکتورسازی

نساجی – گسترش فولاد

پیکان – ذوب آهن

پدیده – نفت مسجد سلیمان

پرسپولیس – سایپا

سپاهان – استقلال تهران

نفت آبادان – پارس جنوبی

استقلال خوزستان – فولاد خوزستان

*هفته یازدهم

پارس جنوبی – سپیدرود

استقلال تهران – گسترش فولاد

پرسپولیس  – ذوب آهن

نساجی  – پدیده

سایپا – سپاهان

نفت مسجد سلیمان – استقلال خوزستان

تراکتورسازی – پیکان

فولاد خوزستان-  نفت آبادان

*هفته دوازدهم

فولاد خوزستان – سپیدرود

گسترش فولاد – سایپا

ذوب آهن – تراکتورسازی

پدیده  – استقلال تهران

نفت آبادان – نفت مسجد سلیمان

پرسپولیس – سپاهان

پیکان – پارس جنوبی

استقلال خوزستان – نساجی

*هفته سیزدهم

نفت مسجد سلیمان – سپیدرود

سپاهان – گسترش فولاد

پارس جنوبی – ذوب آهن

سایپا  – پدیده

تراکتورسازی – پرسپولیس

استقلال تهران – استقلال خوزستان

نساجی – نفت آبادان

فولاد خوزستان – پیکان

*هفته چهاردهم

سپیدرود – نساجی

پرسپولیس – گسترش فولاد

ذوب آهن – فولاد خوزستان

پدیده – سپاهان

استقلال خوزستان – سایپا

پیکان – نفت مسجد سلیمان

تراکتورسازی – پارس جنوبی

نفت آبادان – استقلال تهران

*هفته پانزدهم

استقلال تهران- سپیدرود

پدیده – گسترش فولاد

نفت مسجد سلیمان – ذوب آهن

سایپا – نفت آبادان

فولاد خوزستان – تراکتورسازی

پارس جنوبی – پرسپولیس

استقلال خوزستان – سپاهان

نساجی – پیکان

  

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.