تاریخ انتشار :شنبه ۵ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

خودروسازان با احتکار محصولاتشان به دنبال افزایش قیمت‌ها هستند

موضوع احتکار خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی در مجلس مورد بررسی قرار گرفت ولی نمایندگان با شنیدن دلایل خودروسازان قانع نشدند.

به گزارش قائم آنلاین، به دنبال افزایش ناآرامی در بازار خودرو جلسه‌ای با حضور خودروسازان، برخی از واردکنندگان خودرو، متولیان در حوزه صنعت، معدن و تجارت و همچنین ایدرو برای بررسی مسائل خودروسازی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تشکیل شد.
نادر قاضی‌پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در رابطه با این موضوع اظهار کرد: در این جلسه، تنها به بررسی دلایل افزایش قیمت خودرو پرداخته شد.
وی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان افزود: با افزایش غیرقابل قبول قیمت خودرو در داخل کشور، مجلس شورای اسلامی موظف شد تا به این موضوع ورود کرده و دلایل اصلی را مورد بررسی قرار دهد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با‌ اشاره به قانع نشدن اعضا از توضیحات خودروسازان، افزود: برخی از این تولیدکنندگان خودرو، دلیل اصلی را افزایش قیمت جهانی فلزاتی نظیر آلومینیوم و مس بیان کردند.قاضی‌پور تصریح کرد: برخی دیگر نیز اعمال تحریم‌ها، لغو برجام و نوسانات ارزی را عامل اصلی ایجاد فشار روانی برای افزایش قیمت‌های بازار عنوان کردند و معتقدند دلالان، در این میان باعث افزایش بیشتر قیمت می‌شوند.
وی تأکید کرد: تفاوت قیمت خودرو در کارخانه و بازار با فاصله بسیار زیادی در حال افزایش است که این امر توسط دلالان بازار سیاه صورت می‌گیرد.قاضی‌پور یادآور شد: این خودروسازان با تولیدات روزانه خود تعداد بیشتری را برای انبار خود تولید کرده تا بتوانند در زمان افزایش قیمت خودروها از آنها برای فروش با سود بیشتر بهره ببرند.
وی افزود: این امر به هیچ عنوان قابل قبول نیست و کمیسیون به طور جدی در حال پیگیری احتکارهای صورت گرفته توسط خودروسازان و واردکنندگان خودرو است.عضو کمیسیون صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر بحث اصلی کمیسیون صنایع و معادن بر سر افزایش قیمت خودروها، تشریح کرد: باید خودرویی تولید کنیم که طبقات ضعیف جامعه از جمله کشاورزان و کارگران بتوانند آن را بخرند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.