تاریخ انتشار :یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۰۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

۷۲ جعبه پول و جواهرات در آپارتمان نجیب رزاق!

پلیس مالزی در تفتیش یکی از آپارتمان‌های شخصی نجیب رزاق، موفق به کشف چندین جعبه پول و‌اشیاء قیمتی شد.

به گزارش قائم آنلاین،پلیس مالزی در یکی از آپارتمان‌های شخصی «نجیب رزاق»، نخست‌وزیر سابق این کشور، ۲۴۸ جعبه حاوی کیف‌های دستی گران‌بها و ۷۲ جعبه مملو از پول نقد و جواهرات کشف کرد.
تمام این اموال بامداد جمعه از منزل وی خارج شد. پلیس مالزی اعلام کرد در میان‌اشیای کشف شده در این آپارتمان جواهرات، ساعت‌های مچی و دیگر‌اشیای قیمتی مشاهده شده است.
رئیس‌بخش مبارزه با جرائم تجاری پلیس مالزی در این‌باره گفت: نمی‌توانم بگویم دقیقا چه مقدار جواهرات کشف شده است؛ زیرا ما چندین کیسه جواهرکشف کرده‌ایم. تنها می‌توانم بگویم مقدار آنها بسیار زیاد است.وی افزود: نیروهای پلیس در ۶ محل مختلف عملیات تفتیش انجام داده‌اند. دفتر نخست‎وزیر، اقامتگاه شخصی نخست‌وزیر در پوتراجایا و چهار منزل شخصی دیگر که با نخست‌وزیر سابق این کشور ارتباط داشته است، در این عملیات مورد تفتیش قرار گرفته‌اند.
این مقام پلیس پیش از این در گفت‌وگو با رویترز گفته بود عملیات نیروهای پلیس در ارتباط با تحقیقات درباره پرونده فساد مالی چند میلیارد دلاری انجام شده است که یک صندوق دولتی تاسیس شده به دست نجیب رزاق در آن دخیل است.
ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر جدید مالزی، نجیب رزاق و همسرش را ممنوع‌الخروج کرده است. دستکم ۶ کشور دیگر، از جمله آمریکا، در حال تحقیقات درباره فساد مالی صندوق نجیب هستند. این در حالی است که او ارتکاب هرگونه جرم را رد کرده است.
گفتنی است، نجیب رزاق نخست‌وزیر سابق مالزی که مورد حمایت عربستان قرار داشت دو هفته پیش در انتخابات پارلمانی این کشور شکست خورد و قدرت را به ماهاتیر محمد، ۹۲ ساله، واگذار کرد. ماهاتیر محمد پیش از این نیز از سال ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۳ نخست‌وزیر مالزی بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.