تاریخ انتشار :جمعه ۲۸ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۹:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

امضای توافقات بین‌المللی بدون اجازه مجلس ناقض اصل ۷۷ قانون اساسی است

بسیج دانشجویی ۱۶ دانشگاه کشور در نامه‌ای خطاب به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از آنان خواسته‌اند رأی صریح خود را در مورد تصویب سه لایحه FATF اعلام کنند و بر اجرایی شدن حذف دلار از معاملات اقتصادی تاکید کرده‌اند

به گزارش قائم آنلاین،بسیج دانشجویی ۱۶ دانشگاه کشور در نامه‌ای خطاب به نمایندگان ملت ایران در مجلس شورای اسلامی اعلام کردند بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری؛ امروز مسئولان کشور در معرض یک آزمون بزرگند؛ آیا حفظِ عزّت و اقتدارِ این ملّت عزیز را خواهند کرد یا نه؟

در این نامه آمده است: هنوز مهر برجام خشک نشده بود که خبرهایی مبنی بر امضای توافقات با سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی مختلف به‌گوش ملت می‌رسید و گویی مجلس شورای اسلامی در خواب به‌سر می‌برد و نمی‌دانست امضای توافقات بین‌المللی بدون اجازه مجلس ناقض اصل ۷۷ قانون اساسی است.

امضای سریع و بدون تأمل در محتوای قراردادها و پیمان‌های بین‌المللی در نامه دانشجویان یک بیماری در بین مسئولان خوش‌خیال و سهل‌اندیش دولت بیان شده است و تصریح ده است، این بیماری گویی به مجلس شورای اسلامی نیز سرایت کرده است. جنونی که بیشترین ضرر آن متوجه ملت قهرمان ایران خواهد شد.

این نامه می‌افزاید: تصویب سه لایحه‌ ”اصلاح قانون مبارزه با پول‌شویی، اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم و الحاق دولت به کنوانسیون پالرمو“ در مجلس شورای اسلامی بدون در نظر گرفتن مخاطرات امنیتی و اقتصادی آن اقدامی کاملاً نسنجیده و در راستای خواست آمریکا برای اعمال هوشمندانه‌تر و پیچیده‌تر شدن ساختار تحریم‌ها و خیانت و لکه‌ننگی تاریخی به دامان مجلس بود.

این نامه تاکید می‌کند: تاریخ شهادت خواهد داد چنین ننگی را تا به‌حال هیچ دولت و ملتی در طول اعصار مختلف به خود ندیده است که دولتی حتی به بهانه توسعه اقتصادی-که در علم حکومت‌داری به‌عنوان اولویت درجه چندم محسوب می‌شود- توان نظامی و امنیتی خود که ضامن موجودیت و بقای کشور است را تضعیف کند، لذا از شما نمایندگان مجلس خواستاریم به‌جای بسنده کردن به اقداماتی همانند آتش زدن برجام، به وظیفه و تکلیف دینی خود عمل کنید و به‌جای اجرای خواسته‌های سازمان صهیونیستی و آمریکایی FATF، به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و نخبگان ملت مبنی بر اجرای پیمان‌های پولی دوجانبه و حذف دلار از مبادلات گوش بدهید.

این نامه در پایان متذکر می‌شود: با توجه به این از شما انتظار می‌رود رأی و نظر شفاف و صریح خود را در رابطه با تصویب این سه لایحه رسما اعلام کرده و به ملت ایران بگویید چرا با وجود درخواست کشورهای مختلف در خصوص حذف دلار از معاملات اقتصادی بین دو کشور، همچنان این موضوع اجرایی نشده است؟ لازم به ذکر است که فردا روز باید در پیشگاه خداوند متعال نسبت به تصمیماتی که برای انقلاب، مردم و کشور می‌گیرید پاسخ‌گو باشید و آیندگان در مورد اعمال شما قضاوت خواهند کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.