تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۱:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

۳۳درصد از جانباختگان حوادث رانندگی تهران «موتورسواران» بود‌ه‌اند

معاون اجتماعی پلیس راهور پایتخت با بیان اینکه 33 درصد از متوفیان حوادث رانندگی تهران در سال گذشته موتورسواران بوده‌اند، گفت:‌ استفاده از کلاه ایمنی برای راکب موتورسیکلت و سرنشین آن اجباری است.

به گزارش قائم آنلاین،سرهنگ مسعود جبارزاده معاون اجتماعی پلیس راهور پایتخت در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس اظهار داشت: ۳۳ درصد از متوفیان حوادث رانندگی پایتخت در سال گذشته موتورسیکلت‌سواران بوده‌اند.

معاون اجتماعی پلیس راهور پایتخت تصریح کرد: استفاده از کلاه ایمنی برای راکب موتورسیکلت و سرنشین آن اجباری است؛ همچنین نباید بیش از یک نفر به عنوان سرنشین، سوار موتورسیکلت شود.

وی به موتوسواران توصیه کرد: از حرکت در بین خودروها خودداری کرده و از تغییر مسیرهای ناگهانی و حرکات مارپیچ بپرهیزند؛ در هنگام رانندگی نیز از صحبت با تلفن همراه و سرنشین خودداری کنند.

معاون اجتماعی پلیس راهور پایتخت تأکید کرد: موتورسواران باید از سالم بودن موتورسیکلت خود از نظر فنی به خصوص در رابطه با سیستم ترمز و روشنایی اطمینان حاصل کنند؛‌ همچنین چراغ جلوی موتورسیکلت را علاوه بر شب، روزهنگام نیز به جهت بهتر دیده شدن، روشن کنند.

این مقام ارشد پلیس راهور به تخلفات برخی از موتورسواران و تردد آنها از پیاده‌روها و خطوط ویژه اشاره و بیان داشت: موتورسواران هم باید مانند سایر رانندگان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند؛ هنگام روشن شدن چراغ قرمز تقاطع،‌ پشت خط ایست توقف کنند و از محل‌های غیرمجاز مانند پیاده‌روها و خطوط ویژه تردد نکنند.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.