تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۱:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه
در نشست "قدس پایتخت همیشگی فلسطین" اعلام شد

صهیونیسم ساختگی است

مستندساز انگلیسی در نشست قدس پایتخت همیشگی فلسطین گفت: من در تعجبم چرا مذاهب و سران کشورهای دیگر در قبال مسئله فلسطین سکوت کردند؟ چرا محمود عباس نیز سکوت کرده؟ صهیونیسم یک بحث ساختگی است و قدمت چندانی ندارد.

به گزارش قائم آنلاین،در آستانه «روز نکبت»، هفتادمین سالگرد اشغال فلسطین و تشکیل رژیم جعلی اسرائیل، شب گذشته نشستی با موضوع قدس از برنامه‌های جنبی ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو با عنوان «قدس پایتخت همیشگی فلسطین» با حضور ۲ تن از فعالان ضد صهیونیست خارجی در بندرلنگه به همت شبکه جوانان رضوی استان هرمزگان و همکاری موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد.

دیوید لاولی واکلین مستندساز انگلیسی در این برنامه، اظهار کرد: اورشلیم همیشه برای من یک شهر مقدس بوده که به هیچ مذهب خاصی تعلق نداشته بلکه به همه مذاهب تعلق داشته است.

وی افزود: یک دیواری در آنجا هست که مسیحی‌ها اعتقاد دارند که عیسی مسیح در آن‌جا به صلیب کشیده شده است و آنجا عبادت می‌کنند و چیزی که ترامپ می‌گوید که اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل است نامفهوم و نامشخص است و در هیچ جای تاریخ چنین چیزی نیامده است.

این مستندساز انگلیسی یادآور شد: ترامپ به دلیل اینکه توانست میلیون‌ها دلار از لابی صهیونیستی بگیرد و به دارایی خودش بیافزاید امروز می‌آید اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل اعلام می‌کند.

لاولی واکلین تصریح کرد: امروز زیر بیت‌المقدس تونل‌ها و دالان‌هایی را اسرائیلی‌ها ایجاد کردند که کنیسه‌ای را بسازند که اگر جلوی این‌ها را نگیریم و اجاره دهیم که صهیونیست‌ها این کار را انجام دهند شاید در نسل ما این اتفاق نیفتد ولی در نسل آینده این مکان تبدیل به مکان مقدسی برای یهودی‌ها می‌شود.

وی گفت: باید با این وضعیت چکار کنیم؟ من در تعجبم چرا مذاهب و برخی سران کشورهای دیگر سکوت کردند؟ چرا محمود عباس نیز سکوت کرده؟ چرا پاپ در روم سکوت کرده و چیزی نمی‌گوید؟ صهیونیسم یک بحث ساختگی است و قدمت چندانی ندارد و ما چرا در قبال این جنایات سکوت کردیم.

این مستندساز انگلیسی در پایان خاطرنشان کرد: اگر قرار بر این باشد که هیچکس حرفی نزند این اتفاق خواهد افتاد و هر کس بنا به دلایل خودش موضع‌گیری نکند تا دوسال آینده مسجدی به نام بیت‌المقدس دیگر وجود نخواهد داشت و همه باید اعتراض کنیم و بپرسید چرا پاپ رهبر مذهبی من هم سکوت کرده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.