تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۴:۳۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

آغاز ریخت و پاش مالی در باشگاه های صنعتی!

باشگاه‌های صنعتی ظاهرا باز هم با پول فراوان ورودی زودهنگام به بازار نقل و انتقالات فوتبال ایران انجام داده‌اند.

به گزارش قائم آنلاین،محمد دادکان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال همواره در مصاحبه هایش مدعی است که «دستمزد فوتبال ایران نباید بی رویه افزایش پیدا کند و حداکثر دستمزدی که باید به بازیکنان فوتبال ایران پرداخت شود ۱۰۰ میلیون تومان است! هر بازیکنی هم ناراضی است می تواند به هر کشوری که دوست دارد برود.» وقتی مدیری با روزمه کاری موفق مثل دکتر محمد دادکان چنین حرف هایی می زند باعث مباهات است اما زمانی می توان از گفتار دادکان خوشحال شد که او به این حرف هایش جامه عمل بپوشاند و ما شاهد باشیم که مسئول ورزش وزارت صنعت و معدن اجازه ندهد باشگاه های تحت نظر این وزارتخانه برخلاف گفتار و اعتقاد قلبی دادکان عمل کنند.

در این روزگار سخت اقتصادی که بسیاری از مردم برای تامین معیشت خود با مشکلات زیادی مواجه شده اند و حتی برخی از کارخانه های صنعتی برای پرداخت حداقل حقوق کارگران با مشکلات زیادی مواجه می شوند چرا برخی از تیم های صنعتی با خیالی آسوده در فوتبال ریخت و پاش مالی انجام می دهند؟! انگار پول برای برخی عزیزان نورچشمی هست. افراد سیاسی مانند یادگار فلان نفر یا برادر متخلف فلان مسئول خارج از ضوابط ورزشی و فقط با ارتباطات سیاسی می توانند به تیم های صنعتی مربی معرفی می کنند و جالب تر اینکه این مربیان خود از نردبان سیاسیون بالا رفته اند در تیم های صنعتی قراردادهای چند صد میلیونی و حتی گاهی میلیاردی امضا می کنند و به نان و نوایی رسیده اند اکنون مدام از حضور سیاسیون در فوتبال انتقاد می کنند!

به هر حال اکنون وقت آن است که دکتر دادکان نشان بدهد که حضورش در عرصه وزارتخانه صنعتی می تواند منشا خیر و برکت برای فوتبال ایران شود و با ریخت و پاش های تیم های صنعتی مقابله کند و اگر فوتبال را ارزان نمی کند حداقل با گران تر شدن فوتبال و افزایش بی رویه و بدون ضابطه دستمزد مربیان و بازیکنان تیم های صنعتی مقابله کند که در روزگارهای نه چندان دور هم این تیم های صنعتی بودند که با در اختیار داشتن بودجه فراوان و بدون نظارت دقیق قراردادهای میلیاردی با برخی مربیان امضا کردند و طبق معمول هم کیف کش ها و دلال مربیان هم با عناوین مختلفی چون مشاور، مدیر رسانه ای و… همراه با مربی چترشان را در تیم های صنعتی پهن کرده اند.

به هر حال در این روزهای تعطیلی فوتبال باشگاهی برخی از این چسبیدگان به فوتبال و کیف کش ها در حال فعالیت هستند تا هم دستمزد مربیان محبوب شان را با  بازار گرمی به روش خود افزایش بدهند و هم دستمزدهای برخی بازیکنان را گران و گرانتر کنند تا حق پورسانت خودشان افزایش پیدا کند.

مطمئن هستیم که دادکان تلاش می کند که با ریخت و پاش های مالی باشگاه های صنعتی در فوتبال مقابله کند وگرنه برگزاری جلسات مختلف با مدیران عامل باشگاه های صنعتی چه فایده و خروجی برای فوتبال ایران خواهد داشت؟ متاسفانه در حال حاضر شنیده می شود که برخی تیم های صنعتی وعده دستمزدهای چندین میلیاردی به برخی بازیکنان می دهند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.