تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۳:۳۵ ب.ظ
فاقددیدگاه
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

مسئله خصومت آمریکا جدی است و نباید احساساتی و لحظه‌ای برخورد کرد/باید اقتصاد مقاومتی جایگزین برجام شود

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، گفت: مسئله خصومت آمریکا بسیار مهم و جدی است و دشمنی آمریکا مستمر و عمیق بوده و نباید احساساتی و لحظه‌ای برخورد کرد و باید بدانیم که دشمن داریم و دشمن در صدد ضربه زدن به ایران است و ما باید طراحی و هوشیاری لازم را در برابر چنین دشمنی داشته باشیم و در برابر دشمن مقاوم بایستیم.

به گزارش قائم آنلاین، آیت الله علی معلمی در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهرستان قائم‌شهر با اشاره به اینکه از آنجایی که ماه رمضان را در پیش رو داریم مومنان باید این هفته را به نظافت و تکریم مساجد بپردازند البته مسجد تنها برای رمضان نیست، اظهار کرد: بندگی خداوند مستمر است و روزی پنج مرحله در مساجد باید حضور یابیم اما ما تنها در مناسبت‌ها حضور پیدا می‌کنیم، در حالی که باید به طور مستمر در مساجد به عبادت خدا بپردازند.

وی درباره انتخابات در لبنان، عنوان کرد: این هفته در لبنان انتخاباتی برگزار شد و خاندان سعودی پول نفت را خرج کردند و تصور می‌کردند که دلارشان رای ساز است اما انتخابات به نفع حزب الله شد و خود سعدحریری شکست در لبنان را پذیرفت و عنوان کرد در این انتخابات به نتیجه مطلوب نرسیدیم یعنی غلبه ایمان بر عوامل استکبار نمایان شد و از جمله زمینه عصبانیت آمریکا نیز همین بود که بالاخره حزب الله محبوب ملت لبنان شد و این پیروزی نتیجه تلاش ایران بود.

معلمی در زمینه صحبت‌های نادرست رئیس جمهور آمریکا در کنگره، تصریح کرد: اسرائیل و آل سعود از ترامپ آشکارا حمایت کردند در حالی که ترامپ نمی‌داند که در صحرای طبس چه بلایی بر سر آمریکا آمد زیرا این انقلاب پشتوانه الهی دارد و این پشتوانه الهی بود که کمر استکبار در جنگ هشت ساله شکست درحالیکه توان استکبار برای شکست جمهوری اسلامی بود ولی این اتفاق نیفتاد و حتی ذره‌ای از خاکمان را هم از دست ندادیم.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنانش به خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و گفت: نتیجه برجام نیاز به تجربه نبود و در حال حاضر جایی برای ملامت نیست.

این نماینده در میان سخنانش به سخنان رهبری اشاره کرد که فرمودند برخی از مسئولان به ملاقاتم آمدند و گفتند که از هسته‌ای صرف‌نظر کنم تا آمریکا از خباثت خود دست بردارد اما من به آنها می‌گفتم آمریکا هسته‌ای را بهانه می‌کند و اگر امروز از هسته‌ای دست برداریم فردا بهانه دیگری می‌آورد و به من می‌گفتند اینگونه نیست و اگر شما هسته‌ای را رها کنید آنها کوتاه می‌آیند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر می‌توان مشاهده کرد که از ۲۰ درصد هسته‌ای به سه و نیم درصد کوتاه آمدیم و فقط به صنایع هسته‌ای خواستیم اکتفا کنیم که این را نیز تحمل نکردند.

معلمی بیان کرد: مسئله خصومت آمریکا بسیار مهم و جدی است و دشمنی آمریکا مستمر و عمیق بوده و نباید احساساتی و لحظه‌ای برخورد کرد و باید بدانیم که دشمن داریم و دشمن در صدد ضربه زدن به ایران است و ما باید طراحی و هوشیاری لازم را در برابر چنین دشمنی داشته باشیم و در برابر دشمن مقاوم بایستیم.

وی عنوان کرد: رهبری از حدود پنج سال گذشته تاکید کرد که شبکه اجتماعی‌مان باید داخلی‌ شود و شبکه ملی اطلاع رسانی داشته باشیم اما مسئولان جدی نگرفتند و در حال حاضر اقداماتی که داعشی‌ها در صحن مجلس و در حرم امام راحل انجام دادند، در جریان محاکمه خود ابراز کردند که لحظه به لحظه دستور را از طریق تلگرام از خارج دریافت می‌کردند و آشوب‌های دی ماه سال گذشته از طریق تلگرام هدایت می‌شد و حال به خیال آنکه تلگرام در جریان ریاست جمهوری به یکی از کاندیدها کمک کرده بود آنها در برابر فیلتر تلگرام مقاومت می‌کنند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، بار دیگر به مسئله برجام پرداخت و تصریح کرد: اکنون سه کشور دیگر عنوان می‌کنند که در برجام می‌مانند در حالی که آنان به آمریکا عنوان می‌کردند که ایران از فعالیت موشکی صرفه نظر کند بنابراین اینها نشان از دشمنی و است و رهبری نیز فرمودند، بعید می دانم که آنها تضمین عملی بدهند که پایبند باشند.

امام جمعه قائمشهر، عنوان کرد: در حال حاضر فرصت را ایران در طی چهار سال از دست داد و در حال برگشت به پیش از چهار سال هستیم و باید اقتصاد مقاومتی را جدی می‌گرفتیم و دولت‌ها تصور می‌کردند اقتصاد مقاومتی با مذاکره حل می‌شود.

این مسوول با اشاره به سخنان امام که فرمود جهالت است که حرف‌های آمریکا را باور کنیم، گفت: اگر توقعات زندگی و ریخت و پاشها را کاهش می‌دادیم می‌توانستیم مصمم باشیم برای روی پای خود ایستادن و باید اندکی بسیجی زندگی و عمل می‌کردیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.