تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۵:۲۳ ب.ظ
فاقددیدگاه
مدیرکل کتابخانه‎های عمومی مازندران:

شهدا از عشق به خانواده و فرزندان خود گذشتند تا امنیت در کشور برقرار بماند/چرا شهادت را سیاسی می‌کنیم؟

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در مراسم یادواره 38 شهید معلم شهرستان قائم‎شهر، گفت: اکنون می‌خواهم حرف دل خود را بزنم و از نیمه‌ی دیگر زندگی پدرم را بگویم چراکه باید از عشق این شهدا به خانواده و فرزندانش بگوییم، چرا شهادت را سیاسی میکنیم و از عاطفی بودن جدا می‌کنید تا برخی ها بدنبال زخم و زبان زدن باشند.

به گزارش قائم آنلاین، عصر امروز مراسم گرامیداشت یادوخاطره ۳۸ شهید معلم شهرستان قائم‌‎شهر با محوریت معلم شهید علی ولیپور با حضور خانواده شهدای شهرستان قائم‌شهر و مسئولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات شهرداری قائم‎شهر برگزار شد.

در این مراسم ابتدا مهران شریفی رییس اموزش و پرورش شهرستان قائم‎شهر ضمن گرامیداشت مقام والای معلم و ۳۸ شهید معلم قائم‎شهر و خیر مقدم به مهمانان حاضر در جلسه، اظهار کرد: دفاع مقدس قسمتی از تاریخ انقلاب اسلامی است که گلستانی از گل های کشور را رقم زد که بخشی از این گلستان بنام معلم است، معلمی که خون خود را تقدیم انقلاب کرد تا در تارک تاریخ ماندگار شود.

وی افزود: تاریخ تشیع و اسلام همیشه در بطن خود شهدای گرانقدر بسیاری را داشت که در تاریخ اسلام نام‎های برجسته زیادی را شاهد هستیم، در جنگ تحمیلی ایران شهدای دانشمندان کمی نداشتیم همچون عارف گمنام بسیجی شهید چمران که نامش در صف نامداران تاریخ ثبت شده است که خودکار قرمز بر مدرک تحصیلی خود می کشد و بدنبال قرب الهی می رود تا امنیت در این کشور باقی بماند.

مدیر آموزش و پرورش قائم‎شهر بیان کرد: ما امروز تجلیل از عالمانی می‎کنیم که با جان خود امنیت را در این کشور برقرار کردند و روزی هم بدنبال تعلیم و تربیت جوانان انقلابی بودند.

این مسوول خاطرنشان کرد: اگر در دهه ۷۰ مقام های بین المللی را کسب می کنیم از خودگذشتگی این عزیزان باعث شده تا به این جا رسیده است و در فرهنگ‌های دینی و عالم قابل محترم است نشان از نامداری و ماندگاری‎شان برای همیشه است، شهدای معلم زیبا زیستن را به ما اموخته‌اند و به دلیل بزرگواری و نگاه بلند این بزرگواران سرتعظیم فرود می اوریم و از انها میخوایم تا کمک کنند ادامه دهنده راه این شهدا گرانقدر باشیم.

آرزو ولیپور فرزند معلم شهید علی ولیپور که بعنوان شهید شاخص یادواره ۳۸ شهید معلم شهرستان قائم‌شهر در سال ۹۷ مطرح شد در این برنامه، اظهار کرد: بعد از شهادت پدر، هر هفته این ایام روز معلم را درجوار مزار پدر شهیدم مراسمی برگزار کردم و با ۸ نفر این مراسم آغاز شد و در سال اخر جمعیت این مراسم به ۱۵۰۰ نفر رسید که حضور در این کلاس یک شعفی را ایجاد کرد و امسال خوشحال هستم که در کنار دیگر شهدای معلم بودیم البته منتظر بودیم اقای استاتدار تشریف بیاورند، دوست داشتم حضور داشتند و میگفتم که اینحا کجاست و ۳۸ ستاره در آسمان می درخشند.

وی افزود: اگر بخواهم امروز چیزی را مطرح کنم این است که همه‎ی ما همیشه از شهید تعریف می‎کنیم و می‌گوییم این‌ها کسانی بودند که عاشق ولایت و ارزش‌‌های اسلامی بودند، چرا همیشه نیمی از زندگی شهدا که ایثار و شهادت بود را تعریف می‎کنیم و از زندگی شخصی این شهدا و عشق به خانواده و فرزندانشان را جایی مطرح نمی‌کنیم.

فرزند شهید ولیپور بیان کرد: زخم و زبان‌های که افراد دیگر میگفتند و همسرهای شهدا تحمل میکردند داستانی که ان زمان برای شهدا دفاع مقدس بود و اکنون نوبت به خانواده شهدای مدافع حرم است.

مدیرکل کتابخانه‎های عمومی مازندران تصریح کرد: اکنون می‌خواهم حرف دل خود را بزنم و از نیمه‌ی دیگر زندگی پدرم را بگویم چراکه باید از عشق این شهدا به خانواده و فرزندانش بگوییم، چرا شهادت را سیاسی میکنیم و از عاطفی بودن جدا می‌کنید تا برخی ها بدنبال زخم و زبان زدن باشند.

این مسوول خاطرنشان کرد: جامعه و نسل امروز باید بدانند که شهید ولیپور ۷سال عاشق همسرش بود و باید همه بدانند شهدا عاشق بودتد و از همه چیز خود دل کندند و به شهادت رسیدند و حتی در زمان شهادت اشعار کودکانه‌ی من را می‌خواند تا شهید ولیپور برگردد به عقب اما پدر بسمت تانک‌های دشمن رفت تا به راه خدا را برود، تا این کشور و اسلام حفظ شود، همه‌ی شهدا به اندازه‌ای زن و فرزندان خود را دوست داشتند تا جایی که جای خدا را در دلشان کم نکند، جامعه باید بداند این شهدا عاشق ترین همسر و مهربان تربن پدر و برادر بودند، تا این چنین برخی‌ها زخم و زبان نزنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.