تاریخ انتشار :شنبه ۱ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

از جانبازی در دفاع مقدس تا شهادت در دفاع از حرم

همسر شهید جنت‌مکان در گفت‌وگو از جانبازی همسرش در دفاع مقدس و شهادتش در دفاع از حرم گفت.

به گزارش قائم آنلاین،  مریم جنت‌مکان در گفت‌وگو اظهار کرد: شهید مدافع حرم حبیب جنت‌مکان رزمنده‌ای بود که دفاع از اسلام و انقلاب برایش از همه چیز مهم‌تر بود. حبیب با اینکه جانباز ۴۵ درصد بود ولی هیچ‌کس از جانبازی او خبر نداشت. شهید جنت‌مکان جانباز شیمیایی هم بود و سال‌ها این موضوع را کتمان می‌کرد.

وی افزود: وقتی گفت «می‌خواهم برای دفاع از حرم بروم» چیزی به او نگفتم، چون جوابش را می‌دانستم. اگر این حرف‌ها را به او می‌زدم مانند همیشه می‌خندید و می‌گفت: «دفاع وظیفه من است، ایران و عراق ندارد.» برای همین با رفتنش هیچ مخالفتی نکردم.

این همسر شهید مدافع حرم با اشاره به اینکه شهید جنت‌مکان برای درمان زخم‌های به جامانده از دوران جنگ تحمیلی سختی‌های زیادی متحمل شد، بیان کرد: روزی از بنیاد درخواست هزینه کپسول اکسیژن را کرده بود و مسئولان بنیاد به او گفته بودند: اول کپسول را بخر، بعد پول آن را بخواه. حبیب به آنان گفته بود اگر پول داشتم که با این وضعیت تا اینجا نمی‌آمدم، همین موضوع حال همسرم را رو به وخامت برد.

جنت مکان گفت: ۲۰ سال پیش برای درمان شیمیایی شدن حبیب به تهران رفتیم. درمان‌هایی که سخت و طاقت فرسا و از همه مهم‌تر گران قیمت بود. همسرم سختی‌ها را تاب آورد و دم نزد. حبیب با این همه سختی زمانی که دفاع از حرم پیش آمد داوطلبانه عازم عراق شد و در تاریخ ۲۷ فروردین ماه سال ۱۳۹۴ در صلاح الدین عراق به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه شهید مزد سال‌ها سختی و رنج در راه اسلام و انقلاب را با شهادت به دست آورد بیان کرد: حبیب عاشق شهادت بود و برای رسیدن به یاران شهیدش لحظه شماری می‌کرد.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.