تاریخ انتشار :جمعه ۳۱ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۶:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

چهارمین هفته «راهپیمایی بازگشت» در غزه با عنوان «جمعه شهدا و اسرا»+عکس

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه امروز را «جمعه شهدا و اسرا» نامیدند و برای چهارمین هفته متوالی در مرز این منطقه با فلسطین اشغالی تجمع کردند تا بر «حق بازگشت» آوارگان و ضرورت لغو محاصره 11 ساله غزه تأکید کنند.

به گزارش قائم آنلاین، از ساعت‌های اولیه صبح امروز صدها فلسطینی به دعوت «کمیته ملی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره (غزه)» برای برگزاری راهپیمایی بازگشت، خود را به  مرز  نوار غزه با فلسطین اشغالی رساندند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، عنوان تظاهرات امروز «جمعه شهدا و اسرا» است؛ کمیته یاد شده بر مسالمت‌آمیز بودن این تظاهرات تأکید کرد و از خانواده‌های شهدا و اسرا دعوت کرد با در دست داشتن عکس شهیدان و اسیران خود در این راهپیمایی شرکت کنند.

فلسطینی‌ها در این راهپیمایی مردمی تلاش دارند بر قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل تأکید کنند، قطعنامه‌ای که در بند ۱۱ آن بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان اشاره می‌شود، از دیگر خواسته‌های آنها لغو محاصره ۱۱ ساله غزه است. طی تظاهرات سه جمعه گذشته در مرز غزه ۳۳ فلسطینی شهید و بیش از چهار هزار نفر دیگر زخمی شدند.

رژیم صهیونیستی امروز اقدام به پرتاب برگه‌هایی بر فراز خیمه‌‌های بازگشت که در مرز نوار غزه برپا شده، کرد و به فلسطینی‌ها هشدار داد در صورت نزدیکی به حصار مرزی غزه یا حمل سلاح، با پاسخ این رژیم مواجه خواهند شد. همچنین ساعاتی قبل از شروع راهپیمایی‌ ، نظامیان صهیونیست‌ به سمت یک جوان فلسطینی در این چادرها شلیک کردند و وی به بیمارستان منتقل شد.

امروز ، سازمان ملل و اتحادیه اروپا خواستار حمایت از شرکت‌کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیز بازگشت در نوار مرزی باریکه غزه و تامین دارو و تجهیزات پزشکی لازم برای آنان شدند.

 وزارت بهداشت فلسطین از زخمی شدن یک فلسطینی دیگر در شرق جبالیا بر اثر برخورد گلوله به وی از ناحیه سر خبر داد؛ وی «معلول» بوده و حالش وخیم گزارش شده است.

فلسطینی‌ها، نماز جمعه خود را در خیمه‌های بازگشت اقامه کردند.

به نمایش گذاشته شدن ماکت نظامیان اسیر رژیم صهیونیستی از صحنه‌های قابل توجه امروز در راهپیمایی امروز بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.