تاریخ انتشار :جمعه ۳۱ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۴:۰۳ ب.ظ
فاقددیدگاه
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

ساماندهی بازار ارز با رونق اقتصاد مقاومتی انجام می‎شود

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: یکی از مواهب اقتصاد مقاومتی کنترل بازار ارز است و این آشفتگی بازار ارز در این روزها از جمله جنگ اقتصادی دشمن با ما است که نتیجه آن، اعتبار پول ملی ایران کاهش می‌یابد.

به گزارش قائم آنلاین به نقل از بلاغ، آیت‌الله علی معلمی در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهرستان قائم‎شهر با تبریک ماه شعبان با اشاره به اینکه هر روز در ماه شعبان هفتاد مرتبه استغفار الله بگویید تا یاد خدا باشید و نیز به تلاوت قرآن سفارش شد، اظهار کرد: باید در ماه شعبان خود را برای ماه رمضان تطهیر کنیم و اگر دینی به کسی دارید باید ادا کنید و نیز درصورتی که زکات و خمس را پرداخت کنند و اگر کدورتی از کسی دارید، کینه را از خودتان دور کنید.

وی افزود: روزه در ماه شعبان بسیار ثواب دارد به طوری که پیامبر فرمودند ماه شعبان ماه من است چراکه پیامبر در این ماه روزه می‌گرفت و افرادی که می‌خواستند با پیامبر همراهی کنند باید آنها نیز روزه‌دار می‌شدند.

امام جمعه قائم‌شهر درباره مناسبت‌های این هفته، گفت: امروز سالروز ولادت امام حسین(ع) است که این روز را به عنوان روز پاسدار نامیدند یعنی امام حسین(ع) اسوه پاسداری است نیروهای مسلح ارزش واقعی دارند.

این مسئول یادآور شد: پاسداران دارای ارزش هستند به طوری که در جبهه نبرد در سنگر عراقی‌ها چیزهایی نامربوطی بود اما در سنگر فرزندانمان قرآن و دعا و تسبیح حضرت زهرا (س) بود و این است که امام آنها را ستایش می‌کرد و می‌گفت شما پرچمداران مسلمین هستید.

معلمی بیان کرد: امام فرمودند تا زمانی که من زنده‌ام اجازه نمی‌دهم که کسی به ارتش، نیروی انتظامی و سپاه آزاری برساند اما در حال حاضر شرایط طوری شد که ارتش را طعنه می‌زنند که آنان در مسائل اداری کشور دخالت نکنند.

وی خاطرنشان کرد: امام فرمودند که نیروهای مسلح در انتخابات دخالت نکنند که منظور دخالت نظامی و مسلحانه بود اما اما مگر امام می‌خواست نیروهای مسلحمان فهم سیاسی نداشته باشند؟ در بخش‌هایی که از اهداف وصیت‌نامه امام در حال فاصله گرفتن هستیم باید محترمانه فریاد زد و آبرومندانه مطالبه کنید و منفعل بود و عقب ننشینید.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: تصمیمات فعلی دولت در ساماندهی بازار ارز واقعا قابل تحسین است اما باید در چهار سال گذشته که مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید داشتند، اجرا می‌شد چراکه یکی از مواهب اقتصاد مقاومتی کنترل بازار ارز است و باید چهار سال گذشته این اقدام می‌شد و این آشفتگی بازار ارز در این روزها از جمله جنگ اقتصادی دشمن با ما است یعنی دشمن به دنبال افزایش دلار است که نتیجه آن، اعتبار پول ملی ایران کاهش می‌یابد و اگر همزمان ضمن ادامه مذاکرات هسته ای تدابیر مناسبی در مسائل اقتصادی اتخاذ می‌شد در این حالت دشمن کوتاه می‌آمد اما هنگامی که ذوق زندگیمان برای ادامه مذاکرات بیشتر می‌شد دشمن نیز توقع خود را افزایش داد.

این مسئول یادآور شد: هنگامی که ایران کوتاه آمد ترامپ نیز خواسته‎های خود را افزایش داد و دشمن تا جایی می‌خواست ادامه دهد تا به بهمن ۵۷ برگردیم.

معلمی افزود: اگر در استفاده از کالای ایرانی اما و اگر اضافه شود یعنی در راه غلطی قدم گذشته شده است. رهبر هندوستان یکی از مهم‌ترین هدفش را استفاده از کالای داخلی قرار داد و حتی یک دستگاه نخ ریسی را در کنار خود به عنوان نماد قرار می‌داد تا چرخ ریسندگیشان بچرد و خود مردم نیز کالای خارجی را آتش می‌زدند، یک روز در بمبئی حدود ۱۵۰ قواره پارچه را آتش زدند تا روی پای خود بایستد که برای مستقل شدن خود با اراده قوی قدم بردارند.

وی با اشاره به اینکه رهبری فرمودند اگر در دیگر کشورها مسئولان از ابزارهای کشورهای دیگر استفاده می‌کنند بدین معنا نیست که از آنها تقلید کنیم، گفت: چندی پیش افرادی را به عنوان جاسوس دستگیر کردند و نیز جوانی را که در کشورهای مختلف گردش کرد و در ایران هیچ مدیریتی نداشت به عنوان معاون محیط زیست منصوب کردند و برخی از روزنامه‌ها به تعریف و تمجید از وی به عنوان دانشمند جوان یاد کردند و حال مشخص شد که آن جاسوسان با وی مرتبط بود و آن فرد را نیز دستگاه قضایی دستگیر کرد و این را خود برخی از دولتمردان سر و صدا راه انداختند که وی فردی سالم است و جاسوس نیست و برایش وثیقه گذاشتند و پس از آنکه با وثیقه آزاد شد بلافاصله فرار کرد و رفت و حال اگر مجرم نبود چرا فرار کرد و رفت؟ اینها مشکل است.

امام جمعه قائم‌شهر درباره فضای مجازی کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان حدود چند جلسه از دو سال گذشته برای بررسی مسائل در فضای مجازی تشکیل داد و با حضور کارشناسان دلایل محکمی پیدا می‌کردیم اما افرادی می‌گفتند فضای مجازی باید آزاد و باز باشد، گفت: در حال حاضر فرانسه و روسیه می‌گویند که باید شبکه ملی داشته باشند و تلگرام را قطع کنند و حال تصمیم گرفتند که شبکه ملی را راه‌اندازی کنند که امیدواریم این اقدام انجام شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.