تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۶:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

انحصار در پیام‌رسان‌های اجتماعی برداشته شود

امام جمعه گرگان گفت: امروز باید انحصار در شبکه‌های مجازی شکسته شده و این فضاها به ویژه در مواردی که دین و اخلاق زیر پا گذاشته شده و جنایت‌هایی که علیه نوامیس مردم صورت می‌گیرد به طور کامل کنترل شود.

به گزارش قائم آنلاین، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه شهر گرگان با دعوت خود و همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیزگاری، اظهار کرد: ماه رجب ماه بهره گرفتن از فرصت‌هایی است که خداوند متعال با مهربانی در اختیار ما قرار داده تا خود را برای ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان آماده کنیم.

وی با بیان اینکه در ابتدای انقلاب توطئه هایی علیه ارتش قهرمان شکل گرفت، افزود: امام راحل در همان ابتدا این توطئه را شناسایی کرده و ضمن توصیه به مردم برای حمایت از ارتش نیروهای این نیروی قهرمان را به حفظ یکپارچگی و رعایت اصول نظامی دعوت کردند.

مردم تا آخرین لحظه حامی نیروهای مسلح هستند

امام جمعه گرگان با تاکید بر لزوم حضور پرشور مردم در مراسم روز بزرگداشت ارتش، خاطرنشان کرد: مردم باید نشان دهند تا آخرین لحظه پشتیبان ارتش و نیروهای مسلح خود که حافظان امینت آنهاست خواهند بود.

نورمفیدی با اشاره به التهابات روزهای اخیر در حوزه معادلات ارزی و به ویژه نرخ دلار، ادامه داد: رئیس بانک مرکزی کشور در مجلس شورای اسلامی یکی از مهم‌ترین دلایلی را که موجب این التهابات و اختلالات فضای مجازی به ویژه تلگرام است که با دروغ، جوسازی و دل مردم را خالی کردن التهابی خودساخته را ایجاد کرده و میلیاردها دلار از کشور خارج کردند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که بیش از یک سال است بر حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی تاکید می‌کنند، گفت: امروز باید انحصار در شبکه‌های مجازی شکسته شده و این فضاها به ویژه در مواردی که دین و اخلاق زیر پا گذاشته شده و جنایت‌هایی که علیه نوامیس مردم صورت می‌گیرد به طور کامل کنترل شده است.

امام جمعه گرگان با اشاره به تهمت‌های زده شده در شبکه‌های مجازی به ویژه تلگرام به مردم، مسولان و حتی نوامیس مردم، تصریح کرد: این افراد اگر آزاده هستند و مزدور نیستند مستندات خود را به مراجع قضایی ارائه کرده و رسما شکایت کنند نه این که با دروغ و افترا به جان آبروی مردم بیافتند.

لزوم برخورد قاطع با متخلفان فضای مجازی به ویژه افرادی که آبروی مومن را با دروغ و افترا می‌برند

نورمفیدی با تاکید بر لزوم برخورد قاطع با متخلفان فضای مجازی به ویژه افرادی که آبروی مومن را با دروغ و افترا می‌برند، گفت: رهبر معظم انقلاب ورود به حریم شخصی افراد در فضای مجازی را حرام دانسته‌اند که این اتفاقات در فضای تلگرام و تهمت‌زنی‌ها به افراد به مراتب بدتر از ورود به حریم شخصی افراد است.

وی با اشاره به فرا رسیدن عید مبعث و تبریک این مناسبت به همه مسلمانان جهان، گفت: امروز نیاز بشر از صدر اسلام به اندیشه های رحمانی پیامبر اکرم (ص) بسیار بیشتر است زیرا بشر امروز به مراتب بدخلق تر از بشر آن روزهاست.

وی با بیان اینکه آن روز اگر برخی افراد سودجو به دنبال ظلم و تبعیض بوده اند، امروز دولت‌ها به دنبال کودک‌کشی و خونخواری هستند، افزود: امروز به راحتی سران برخی دولت‌ها سایر کشورها را به حمله نظامی تهدید می‌کنند و برخی نیز با پول نفت بر علیه برادران مسلمان خود موشک سرازیر می‌کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.