تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۴:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

اذعان مقام نظامی صهیونیست به حمله به اهداف ایرانی در سوریه

یک مقام نظامی ارشد رژیم صهیونیستی با اشاره به حمله 20 فروردین‌ماه جاری به پایگاه هوایی T-4 در حومه حمص، اذعان کرد که اسرائیلی‌ها برای نخستین بار، به اهداف و تأسیسات ایرانی در سوریه حمله کرده‌اند.

به گزارش قائم آنلاین، یک مقام نظامی ارشد رژیم صهیونیستی اذعان کرد که جنگنده‌های این رژیم در تاریخ ۲۰ فروردین برای نخستین بار به اهداف ایرانی در سوریه حمله کرده‌اند.

این مقام نظامی با اشاره به ورود یک پهپاد به حریم هوایی فلسطین اشغالی در تاریخ ۲۱ بهمن ۹۶، به خبرنگار روزنامه «نیویورک‌تایمز» گفت: «این بار اول بود که دیدیم ایران علیه اسرائیل کاری انجام می‌دهد، خودش، نه از طریق نواب منطقه‌ای. این امر، دوران جدیدی را آغاز کرد.»

این مقام نظامی صهیونیست با ادعای اینکه پهپاد مذکور ایرانی و برای حمله به این رژیم مسلح بود، به حمله روز ۲۰ فروردین‌ماه به فرودگاه T-4 در حومه حمص اشاره کرد و افزود: «این نخستین بار بود که ما به اهداف زنده ایرانی، هم تأسیسات و هم افراد (در سوریه) حمله کردیم.»

در تاریخ شنبه ۲۱ بهمن ۹۶ بود که بالگردهای رژیم صهیونیستی یک پهپاد را بر فراز فلسطین اشغالی هدف قرار دادند. در پی این حادثه، جنگنده‌های صهیونیست با ورود به حریم هوایی سوریه، مناطقی را هدف قرار دادند.

در جریان آن عملیات یک جنگنده اف-۱۶ رژیم صهیونیستی، هدف پدافند هوایی ارتش سوریه قرار گرفته و ساقط شد.

تل‌آویو تاکنون هیچ مدرکی دال بر ایرانی‌بودن آن پهپاد یا ورود آن به آسمان جولان ارائه نکرده است.

جولان منطقه‌ای است که تحت اشغال رژیم صهیونیستی قرار دارد و بر اساس قانون بین‌المللی، بخشی از سوریه به شمار می‌آید.

بامداد روز دوشنبه ۲۰ فروردین بود که پایگاه هوایی T-4 در سوریه هدف حمله هوایی و اصابت چند موشک قرار گرفت.

وزارت دفاع دفاع روسیه افشا کرد دو جنگنده اف۱۵ رژیم صهیونیستی با نقض حریم هوایی لبنان، ۸ فروند موشک به سمت پایگاه هوایی T4 در حمص شلیک کردند. ۵ فروند از این موشک‌ها توسط پدافند هوایی سوریه هدف قرار داده شد اما ۳ فروند دیگر به این پایگاه اصابت کرد.

گفته می‌شود در این حمله، حداقل ۱۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

«علی‌اکبر ولایتی» مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل نیز روز سه‌شنبه تأکید کرده بود جنایت رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن پایگاه هوایی سوریه بدون پاسخ نخواهد ماند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.