تاریخ انتشار :جمعه ۲۴ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۹:۵۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

جر و بحث متیس با بولتون

برخی منابع آمریکایی در گزارشی درباره نشست تازه شورای امنیت ملی این کشور درباره سوریه، از تنش و جر و بحث وزیر دفاع با مشاور امنیت ملی کاخ سفید خبر دادند.

به گزارش قائم آنلاین، منابع آمریکایی گزارشی درباره نشست تازه شورای امنیت ملی آمریکا درباره سوریه منتشر کردند؛ نشستی که پر تنش گزارش شده است.

طبق گزارش معاون سردبیر مرکز تحقیقاتی «فقط امنیت» مستقر در نیویورک، جلسه پنجشنبه شب شورای امنیت ملی آمریکا به ریاست دونالد ترامپ در کاخ سفید که با حضور فرماندهان ارشد دفاعی، نظامی و سیاسی این کشور برگزار شد، پر تنش بود.

بنا بر گفته «کیت برانن»، دو منبع مطلع از این نشست به او خبر دادند که در این نشست تصمیمی درباره سوریه گرفته نشد.

بنا بر اعلام این منابع آگاه، در نشست شورای امنیت ملی، بین خواسته دو طرف تنش وجود داشت: یک طرف، خواسته رئیس‌جمهور آمریکا و مشاور امنیت ملی او و طرف دیگر پنتاگون.

منابع آمریکایی خبر دادند که در این جلسه، وزیر دفاع آمریکا و رئیس ستاد مشترک تیروهای مسلح این کشور درباره مدیریت تنش ناشی از حمله به سوریه و ممانعت از آسیب دیدن نیروهیا آمریکایی ابراز نگرانی کردند.

همچنین در بخشی از نشست شورای امنیت ملی، «جیمز متیس» وزیر دفاع با «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره حمله به سوریه جر و بحث کردند.

پس از پایان این نشست، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرده که رئیس‌جمهور آمریکا درباره سوریه، تصمیم نهایی خود را  نگرفته است.

قرار است فردا باز هم شورای امنیت ملی کاخ سفید درباره سوریه جلسه برگزار کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.