تاریخ انتشار :جمعه ۲۴ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۶:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

اجتهادی: تسریع در رسیدگی به پرونده‌های قاچاق در سال ۹۷

مدیرکل پیشگیری و نظارت مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی از تسریع رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا در سال 97 خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین،  سیدعبدالمجید اجتهادی در گفت‌وگو در خصوص اقدامات سازمان تعزیرات حکومتی در راستای حمایت از کالای ایرانی، گفت: مهمترین اقدام در بحث حمایت از کالای ایرانی، مبارزه با قاچاق کالا است.

وی با بیان اینکه سازمان تعزیرات مرجع ذی‌صلاح برای رسیدگی به پرونده‌های تعزیراتی است، گفت: ۹۰ تا ۹۵ درصد پرونده‌هایی که در راستای شکایت از تولیدکنندگان و فروشندگان تشکیل می‌شود در تعزیرات مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

مدیرکل پیشگیری و نظارت مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی با بیان اینکه ما برنامه‌هایی برای تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها در سال ۹۷ داریم، گفت: بر همین اساس به دنبال ارتقای تعداد همکاران و منابع هستیم؛ در قانون مشخص شده است که رسیدگی به پرونده‌ها یک ماهه باشد که الان ۴۵ روز زمان می‌برد و ما تلاش داریم مدت زمان رسیدگی را براساس قانون پیش ببریم.

اجتهادی با اشاره به حضور تعزیرات در گلوگاه‌های قاچاق، گفت: تلاش ما بر این است تا با استقرار در گلوگاه‌ها به همراه نیروی انتظامی، کشف قاچاق را در همان محل انجام دهیم و پرونده‌ها همانجا مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی گفت: تاکنون حدود ۳۰ قاضی به همکاران ما اضافه شده که قرار است ۴۰ قاضی دیگر نیز اضافه شود.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.