تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۳ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۲:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

قیمت نفت به بیشترین میزان ۳ سال گذشته افزایش یافت

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت با احتمال ایجاد تنش در منطقه توسط آمریکا به بیشترین میزان سه سال گذشته افزایش یافت و بشکه‌ای ۷۲.۱۶ دلار به فروش رفت.

به گزارش قائم آنلاین، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت بشکه‌ای ۷۲ دلار و ۱۶ سنت به فروش رفت که بیشترین میزان از سال ۲۰۱۴ تاکنون محسوب می‌شود. قیمت نفت آمریکا هم افزایش ۲۲ سنتی داشت و بشکه‌ای ۶۷ دلار و ۴ سنت به فروش رفت.

خبرگزاری رویترز در این باره نوشت: پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، سوریه را تهدید موشکی کرد، بازارهای جهانی که به این مسئله واکنش نشان داد و قیمت نفت افزایش یافت.

براساس این گزارش برخی ایرلاین‌ها مسیر پروازی خود را روز گذشته تغییر دادند چرا که آژانس کنترل ترافیک هوایی هشدار داد احتمال هرگونه تصادف هوایی در پروازهای شرق مدیترانه وجود دارد.

ترامپ همچین مسکو را تهدید کرده است تا در برابر بشار اسد بایستد، البته روسیه هم اعلام کرده است جواب هر آتشی را با آتش پاسخ خواهد داد.

به گزارش رویترز، سوریه تولید قابل توجه نفت ندارد، اما هرگونه چالش در این منطقه نگرانی‌هایی را درباره جریان نفت سایر کشورها به وجود می‌آورد.

رویترز می‌نویسد: یکی دیگر از دلایلی که باعث افزایش قیمت نفت شده است، تهدیدهای آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.