تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۳ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۰۱ ب.ظ
16 دیدگاه
یادداشت

وقتی باورها و ارزش‌های دینی مردم با اعمال ضد‌ارزشی رنگ می بازند

در پی اقدام تاسف‌بار عوامل اداره کل راهداری استان نسبت به تخریب و جمع آوری تابلو و تمثال شهدای روستای قراخیل قائم‌شهر موجی از نگرانی ها و تاثر آحاد مردم بویژه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران منطقه و خصوصا اهالی حزب‌الله قراخیل را در بر گرفته است‌.

به گزارش قائم آنلاین، در شرایطی که خصوصا در ایام سپری شده تعطیلات نوروزی دیار علویان بعنوان استان گردشگر، پذیرای خیل عظیم مسافران و گردشگران از اقصی نقاط ایران بوده است و جای جای این استان با نصب تابلوهای گوناگون رنگارنگ اقتصادی و تجاری در بهترین نقاط و مکان‌ها با همکاری اداره کل راهداری استان جلب توجه می کنند براستی بموازات معرفی و توسعه گردشگری استان مسئولان و دستگاه های فرهنگی مازندران در معرفی داشته ها و مشاهیر و مفاخر علمی و فرهنگی و دینی و علی‌الخصوص شاهدان همیشه جاوید و حافظان امنیت و آرامش جامعه یعنی شهدای والا مقام چکار کرده‌اند؟
در حالی که یک فوتبالیست جوان در زمین ورزشی باخلق زیباترین صحنه ورزشی یعنی به ثمر رسیدن گل، آن را در عملی زیباتر و در خور تحسین تقدیم شهیدان می کند‌ براستی مسئولان فرهنگی ‌و دینی و متولیان امور ایثارگری و شهادت درکجای این عرصه قرار دارند؟ ‌
آیا پائین کشیدن‌ تمثال شهدا در یکی از محور های جاده‌ای و در مسیر ورودی روستای بزرگ قراخیل قائم شهر که ۴۴ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است نتیجه سکوت و بی تفاوتی این دستگاه ها نیست؟ که اینگونه به ارمان ها و ارزش های نظام یعنی شهیدان جلیل‌القدر اهانت و بی حرمتی می شود!
بی تردید غفلت و بی توجهی مسئولان و دستگاه‌های فرهنگی زمینه ساز چنین عمل تاسف بار و جسارت و گستاخی افراد نسبت به شهدا شده است و بایستی از سوی نهادهای مسئول این غفلت ها مورد بررسی قرار بگیرد تا دیگر شاهد چنین گستاخی ها از سوی فرد یا افراد مرتبط با یک دستگاه دولتی نسبت به مقام و جایگاه والای شهدا در این شهرستان و استان شهید‌پرور مازندران نباشیم.
فراموش نکنیم مازندران با بیش از ۱۰هزار شهید در عرصه دفاع از انقلاب و کیان اسلامی ایران و شهرستان قائم شهر با تقدیم بیش از ۱۰۰۰ شهید و تقدیم بیش از ۳۰ سردار شهید در مقام فرماندهان دوران دفاع مقدس جایگاه و سهم والائی در استان و کشور اسلامی ایران داشته است و مردم ولائی این دیار به هیج وجه این بی‌حرمتی به شهدا و آنهم شهدای روستائی که به تنهائی ۴۴ شهید بزرگوار تقدیم نظام‌جمهوری اسلامی کرده است رابر خود نمی تابانند.
جمعی از ایثارگران وخاندان معزز شهدا از متولیان امر و دستگاه‌های مسئول خواستند تا دیر نشده اقدام لازم را در برخورد با این هتاکان و هنجارشکنان به آرمان های مقدس شهدا در منطقه داشته‌باشند و با عذرخواهی و جبران و استیفای حقوق ارزشی از دست رفته شهروندان از سوی دستگاه مربوطه بخشی از آلام و نگرانی های خانواده های بزرگوار شهدا و مردم قدر‌شناس پیرو شهیدان تسکین یابد.
کجائید ای شهیدان خدائی بلا جویان ..‌‌‌‌‌‌‌.

 

به قلم جمشید گرائیلی

16 دیدگاه

 1. بنده از مطالب سایت شما لذت بردم و استفاده کردم تبریک میگم سایت خوبی طراحی کردید

 2. سلام عرض ارادت
  من از وجود این سایت بینهایت متشکرم

 3. بالابر گفت:

  خیلی ممنونم بابت انتشار این مقاله خوب و مفیدی که در وبسایت قرار دادید .. به امید موفقیتهای روز افزون

 4. رزرو هتل گفت:

  خیلی ممنونم بابت انتشار این مقاله بسیار مفید و کاربردی موفق باشید
  به امید موفقیتهای روز افزون

 5. اطلاعات مفیدی به اشتراک گذاشتین مطالب بسیار جامع و کاربردی است

 6. باربری گفت:

  سایتتون پرمحتواست لذت بردم از مطالب اشتراکی موفق باشید

 7. از بابت اینکه مقالات آموزشی خیلی خوب و با کیفیت تولید می کنید از شما سپاسگزاریم.

 8. متشکر از محتوای خوبی که در وبسایتتون قرار دادید

 9. سپاس از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما قراردادید

 10. مطالب اشتراکی بسیار مفید و کاربردیست

 11. موضوعات بسیار کاربردی و ریشه ای رو در سایتتون مطرح میکنید

 12. واقعا باید تاسف خورد که این کاررو کردن با اعتقادات مردم

 13. ساک دستی گفت:

  ممنون از اشتراک گذاریتون

 14. نکات بسیار ارزنده ای داشت

 15. ممنون بابت انتشار این مطالب خوب
  خسته نباشید

دیدگاه خود را به ما بگویید.