تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۹:۳۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

دستاورد قطع رابطه با آمریکا

از زمان قطع رابطه با آمریکا یک جریان به ظاهر همراه انقلاب همواره بر تجدید روابط با آمریکا و پایان دادن به خصومت دو کشور تأکید می‌کردند، غافل از اینکه ابتدا آمریکا روابط را قطع کرد و مایل نیست دوباره با نظامی جدید در ایران که از مردم فرمان می‌گیرد رابطه داشته باشد.

به گزارش قائم آنلاین، روزنامه رسالت در سرمقاله خود به قلم حسن کربلایی با عنوان دستاورد قطع رابطه با آمریکا نوشت:

۵ ماه پس از اشغال لانه جاسوسی، رئیس جمهور وقت آمریکا قطع روابط سیاسی و بازرگانی با ایران را اعلام کرد.
امام راحل در چنین روزهایی بلافاصله این قطع رابطه را به فال نیک گرفت و طی پیامی فرمود؛ اگر کارتر در عمر خود یک کار به خیر و صلاح مظلوم کرده همین قطع روابط آمریکا با ایران است.

رهبر کبیر انقلاب اسلامی این قطع روابط را نشانه قطع امید آمریکا از ایران تلقی فرمودند.

ایشان قطع رابطه با آمریکا را مقدمه ای برای «آزاد زیستن» و رسیدن به«استقلال تمام» دانسته و تاکید کردند؛ من کراراً گوشزد نموده ام که رابطه ما با امثال آمریکا، رابطه ملت مظلوم با جهانخواران است.
صحیفه امام (ره) ج ۱۲، صفحات ۲۳۳ و ۲۳۴

پیام امام (ره) در واکنش به اقدام واشنگتن در قطع روابط با تهران در تاریخ ۱۹ فروردین ۵۹ صادر شد و از آن زمان تاکنون ۳۸ سال است که می گذرد. آمریکایی ها حتی یک لحظه از خصومت ورزی و کینه توزی علیه ملت ایران دست برنداشته اند.

آمریکا در نیم قرن اخیر هر اقدامی که به ضرر و زیان ملت ایران بوده در غارت منابع کشور انجام داده است.

سقوط رژیم سفاک پهلوی ضربه ای هولناک به گیجگاه اتاق فکر غارت ملت ایران در واشنگتن زد. آمریکایی ها تا یک رژیم تابع واشنگتن در تهران سر کار نیاورند آرام نخواهند گرفت.

آمریکایی ها در این راه حتی از روسیاه ترین گروه های تروریستی در داخل و خارج بهره گرفتند تا شاید بتوانند روند پیشرفت کشور را متوقف کنند و امنیت نظام را دچار اخلال نمایند اما هر چه بیشتر تلاش کردند کمتر نتیجه گرفتند.

امروز ایران پرقدرت تر از همیشه در منطقه و جهان می درخشد و ملت ایران الهام بخش حرکت های رهایی بخش در جهان اسلام و کل دنیاست.
امروز یاد و نام امام خمینی (ره) زنده تر از همیشه است و مقام معظم رهبری به عنوان خلف شایسته ایشان، رهبری مبارزات ضد آمریکایی در جهان و ضد صهیونیستی را در منطقه با همان حرارت و گرمی که امام راحل داشتند به عهده گرفته و ضربات کاری به پیکره نیمه جان حیات و سلطه آمریکا در منطقه زده اند.

از زمان قطع رابطه با آمریکا یک جریان به ظاهر همراه انقلاب همواره روی تجدید روابط با آمریکا و پایان دادن به خصومت دو کشور تاکید می‌کردند، غافل از اینکه ابتدا آمریکا روابط را قطع کرده و مایل نیست دوباره ارتباط با نظامی جدید در ایران که از مردم فرمان می گیرد رابطه داشته باشد.

آنها می گویند رژیم ایران باید از واشنگتن دستور بگیرد و نه مردم!
این جریان با انکار دشمنی آمریکا همواره زبان به مذمت مردم و مسئولان گشوده و در فکر برقراری مجدد روابط ایران و آمریکا هستند و تاکنون خسارت های زیادی به منافع و مصالح ملی زده اند.

آمریکایی ها طی دهه های گذشته با راه اندازی جنگ داخلی و جنگ خارجی و دو نبرد نرم در دهه های ۷۰ و ۸۰ ثابت کردند سر آشتی با ملت ایران ندارند. اما این جریان با انکار خورشید انقلاب اسلامی و رسالت جهانی آن می گوید مرغ یک پا دارد و همچنان بر طبل مهرورزی یک سویه با آمریکا می کوبد.

امروز که تجربه برجام را ملت ایران پشت سر گذاشته اند و معلوم شده است آمریکایی ها بر هیچ عهد و پیمانی استوار نیستند ولو این پیمان به امضای ۵ قدرت جهانی هم رسیده باشد، باز این جریان هنوز در رویای آشتی، مصالحه و سازش با آمریکا می باشد.

سال ۹۷ را در حالی آغاز می کنیم که آمریکایی ها در کنار شرکای اروپایی خود برجام را آتش زده‌اند و هر روز تحریم جدید به تحریم های قبلی اضافه می کنند تا بدعهدی و نقض پیمان خود را بر بام های جهان فریاد زنند. اما هنوز این جریان حاضر نیست این فریادهای گوش خراش را بشنود و از خر شیطان بزرگ پیاده شود.

امروز باید با مرور اولین پیام امام (ره) در استقبال از قطع روابط با آمریکا یقین کنیم فهم آن پیر، مراد و حکیم انقلاب درست است.

ما آرزوی استقلال و آزاد زیستن را باید در استمرار قطع روابط با آمریکا بدانیم و از آن استقبال کنیم و آن را همچنان به فال نیک بگیریم. باید با جان و دل بپذیریم که آمریکایی ها تنها خوبی و خیری که از ناحیه آنان نسبت به ملت ایران صادر شده همین قطع رابطه است.

دیروز از ۸۳ دستاورد هسته ای که محصول کار شبانه روزی دانشمندان عزیز ایران است رونمایی شد.

این دستاوردها در حالی است که ایران در اوج تحریم هاست. اما نبض آزاد زیستن و استقلال کشور در مسیری که امام(ره) تعیین کردند، منظم می زند و آمریکا با تحریم های به قول خود شکننده هم هیچ غلطی نتوانست بکند.

دستاوردهای هسته ای و نیز در حوزه نانو و دیگر رشته های علمی و فناوری های جدید، محصول قطع رابطه با آمریکاست که امام خمینی (ره) آن را به فال نیک گرفت.

دیدگاه خود را به ما بگویید.