تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۰ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۵:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

دلار، طلا را بالا کشید

افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر زمینه‌ساز نوسانات جدی در بازار بوده و افزایش قیمت طلا را نیز رقم زد.

به گزارش قائم آنلاین، در نخستین روزهای کاری سال ۹۷، قیمت ارز به شکل قابل توجهی ۸۰۰ تومان افزایش یافت که شگفتی همگان را به دنبال داشت.

افزایش قیمت ارز لحظه‌ای رقم خورد و روز گذشته تا ۵ هزار و ۸۰۰ تومان نیز رسید و امروز کمی سیر نزولی پیدا کرده است، از سوی دیگر صرافی‌های همدان توان پاسخگویی به نیاز شهروندان برای خرید ارز نیستند و با کمبود شدید ارز برای فروش به مردم هستند.

افزایش قیمت ارز به ویژه دلار، قیمت طلا را نیز بالا کشید تا نخستین تبعات افزایش قیمت ارز خود را در بازار طلا و سکه نشان دهد.

براساس مشاهدات خبرنگار فارس، مرغ گرم کشتار روز امروز هر کیلوگرم به قیمت ۸ هزار و ۱۰۰ تومان، ران و سینه ۸ هزار و ۶۰۰ تومان، مرغ سمین ۸ هزار و ۶۰۰ تومان، شنیسل ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان، بال مرغ ۷ هزار تومان، بوقلمون ۱۳ هزار تومان و مرغ کیسُم ۸ هزار و ۶۰۰ تومان در بازار همدان عرضه شد.

بازار گوشت قرمز همدان که در سال گذشته با افزایش چشمگیری مواجه شده بود با کمترین تغییر به کار خود ادامه می‌دهد و سیاست‌های دستگاه‌های دولتی برای کاهش قیمت گوشت نیز موثر واقع نشد.

امروز هر کیلوگرم گوشت نرمه گوساله ۴۳ هزار تومان، گوشت مخلوط بدون استخوان گوساله ۳۵ هزار تومان، گوشت گوسفندی مخلوط یا لاشه نر ۳۸ هزار تومان، گوشت مخلوط گوسفند ماده ۲۹ هزار تومان، گوشت گوسفندی ران و سر دست نر ۵۴ هزار تومان، گوشت گوسفندی ران و سردست ماده ۴۴ هزار تومان، گوشت گوسفندی مخلوط بدون استخوان نر ۴۵ هزار تومان و گوشت گوسفندی مخلوط بدون استخوان ماده ۳۶ هزار تومان در بازار همدان عرضه شد.

امروز در بازار همدان هر کیلوگرم ماهی قزل‌آلا ۱۴ هزار تا ۱۶ هزار تومان، ماهی تیلاپیلا ۱۶ هزار تا ۲۱ هزار تومان، ماهی شیرجنوب ۲۱ هزار تا ۳۰ هزار تومان، ماهی حلوای سیاه ۲۶ هزار تومان، ماهی هوکی ۱۴ هزار تا ۲۵ هزار تومان، ماهی شوریده ۳۵ هزار تا ۳۷ هزار تومان و میگو ۴۱ هزار تومان عرضه شد.

بازار صیفی‌جات همدان نیز با کمترین تغییر نسبت به روزهای قبل روند ثابتی را پشت سر گذاشت به طوری که هر کیلوگرم سیب‌زمینی یک‌هزار و ۷۰۰ تومان، پیاز یک‌هزار و ۷۰۰ تومان، گوجه‌فرنگی بوته‌ای دو هزار تا دو ‌هزار و ۵۰۰ تومان، گوجه‌فرنگی گلخانه‌ای ۲ هزار تا دو هزار و ۵۰۰ تومان، سبزی خوردن ۴ هزار تومان و کاهو ۲ هزار تا دو هزار و ۵۰۰ تومان در بازار فروخته شد.

امروز هر کیلوگرم موز درجه یک ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زرد ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب قرمز ۲ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال تامسون شمالی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و کیوی سه هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان در بازار همدان عرضه شد.

براساس گزارش میدانی خبرنگار فارس این روزها هر کیلوگرم عدس ۸ هزار تا ۱۰ هزار تومان، نخود ۸ هزار تا ۹ هزار تومان، لوبیاچیتی ۱۰ هزار تا ۱۱ هزار تومان، لوبیا قرمز ۷ هزار تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، لوبیا چشم‌بلبلی ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار تومان، لوبیا سفید ۸ هزار تا ۹ هزار تومان، لپه آذرشهر ۹ هزار تومان، لیمو عمانی ۳۴ هزار تومان و جو پرک ۲ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار همدان عرضه می‌شود.

این روزها که بازار تخم مرغ به سبب شیوع آنفولانزای مرغی با کاهش تولید مواجه بود قیمت‌ این محصول در بازار عرضه نیز به شدت افزایش یافت ولی با ورود تولیدات جدید روند نزولی قیمت تخم مرغ نیز آغاز شد.

در حال حاضر تخم مرغ دولتی شانه‌ای ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد ولی قیمت تخم مرغ آزاد بیش از این میزان بوده و به دلیل کمبود تخم مرغ با نوسان قیمت دراین بخش مواجه هستیم.

شکر نیز پس از افزایش قیمت در تابستان با کاهش نسبی به ثباتی رسید و امروز هر کیلوگرم قند کله ۳ هزار و ۲۰۰ تومان، قند شکسته ۳ هزار و ۶۰۰ تومان، شکر فله ۳ هزار تومان و شکر بسته‌بندی ۹۰۰ گرمی ۲ هزار و ۹۵۰ تومان عرضه شد.

نوسانات جدی بازار برنج پس از افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی این محصول رفع شد به طوری که امروز هر کیلوگرم برنج هندی ۵ هزار و ۲۰۰ تا ۶ هزار تومان، برنج اروگوئه ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، برنج طارم هاشمی ۱۳ هزار تومان، برنج فریدون کنار ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان، برنج داریوش ۱۱ هزار تومان، برنج هاشمی درجه دو ۱۱ هزار تومان و برنج دم سیاه جواهری ۱۱ هزار تومان در بازار همدان عرضه شد.

بازار مورد علاقه بانوان هم روزهای رو به رشدی را طی کرد به طوری که هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۷۴ هزار تومان، تمام سکه یک‌میلیون و ۸۸۱ هزار تومان، نیم سکه ۹۲۱ هزار تومان و ربع سکه ۶۰۶ هزار تومان فروخته شد.

در بازار ارز نیز خرید هر دلار ۵ هزار و ۵۴۰ تومان، فروش هر دلار ۵ هزار و ۸۴۰ تومان، هر یورو ۶ هزار و ۹۷۵ تومان، هر پوند ۸ هزار و ۴۵۰ تومان، لیر ترکیه یک‌هزار و ۵۰۰ تومان و هر یوان چین هزار تومان خرید و فروش شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.