تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۹ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۶:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

طرح مجلس برای ممنوعیت تبلیغ کالای خارجی در نهادهای دولتی

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس طرحی را آماده کردند که در صورت تبلیغ و ترویج کالاهای خارجی در نهادهای دولتی و حکومتی با آنها برخورد شود.

به گزارش قائم آنلاین،  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر اظهار داشت: با توجه به اینکه سال ۹۷ به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده، اما دستگاه‎ها و نهادهای مختلف از جمله رسانه ملی در راستای تحقق این شعار اقدامات و رویکرد مناسبی را اتخاذ نکرده است.

وی بیان کرد: منش نامناسبی در راستای ترویج برندهای خارجی به عنوان جوایز در برنامه‎ها و مسابقات تلویزیونی اتخاذ شده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست، چراکه مخاطب را در راستای تهیه و استفاده از برندهای خارجی تشویق و ترغیب می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تبلیغ کالاهای خارجی در رسانه ملی هیچ‌گونه توجیه و منطقی ندارد، متذکر شد: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس طرحی را آماده کردند که در صورت تبلیغ و ترویج کالاهای خارجی در نهادهای دولتی و حکومتی با آنها برخورد شود.

پژمانفر ادامه داد: براساس این طرح در صورتی که نهادهای دولتی در راستای ترویج کالاهای خارجی وارد عمل شوند، عمل مجرمانه‎ای را انجام دادند، از این‌رو با آنها برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: امیدوارم نهادهای اجرایی که بودجه آنها از طریق درآمدهای عمومی و بیت‎المال تهیه می‎شود، در راستای حمایت از تولید ملی و کالاهای ایرانی اقدامات لازم را انجام دهند، چراکه استفاده از کالاهای خارجی و استفاده از آنها در نهادهای دولتی بدون شک به ضرر اقتصاد کشور و در نتیجه مردم ایران است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.