تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۹ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۶:۵۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

دست‌یابی به توافقی دیگر در «غوطه»؛ تروریست‌ها «دوما» را تخلیه می‌کنند

همزمان با طرح ادعای حمله شیمیایی در غوطه شرقی شهر دمشق، منابع رسمی سوریه از حصول توافقی جدید برای تخلیه شهر دوما از تروریست‌ها خبر دادند.

به گزارش قائم آنلاین، منابع رسمی سوریه روز یکشنبه از دست یابی به توافقی جدید در شهر دوما جهت تخلیه این شهر از عناصر مسلح و تروریستی خبر دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از منبعی رسمی اعلام کرد که براساس این توافق در مقابل خروج افراد ربوده شده از سوی تروریست‌های جیش الاسلام در شهر دوما، آن‌ها نیز می‌تواند به شهر «جرابلس» واقع در شمال سوریه منتقل شوند.

اوضاع شهر دوما از ساعات پایانی شنبه ملتهب شده و بازوهای رسانه‌های وابسته به مخالفان دولت سوریه مدعی شدند که ارتش سوریه دست به حمله شیمیایی در این شهر زده است؛ خبری که دولت و ارتش سوریه آن را تکذیب کردند و طرح این ادعا را در راستای سناریوی تحریک غرب و آمریکا برای تجاوز نظامی به سوریه دانستند.

تروریست‌های جیش الاسلام که مورد حمایت تسلیحاتی و مالی عربستان سعودی هستند، جمعه گذشته زیر توافق تخلیه شهر دوما زده و محله‌های شهر دمشق را هدف حملات خمپاره‌ای و راکتی خود قرار دادند که بر اثر آن چندین غیر نظامی کشته و زخمی شدند.

نیروی هوایی سوریه در واکنش به نقض توافق آتش بس و خمپاره پراکنی تروریست‌ها مواضع جیش الاسلام را هدف قرار داد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.