تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۹:۵۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

۳ مدل طرز فکری که مانع لاغری می‌شود

مردم لاتاری بازی می‌کنند، چون به دنبال لذت آنی هستند. به دنبال ثروت هستند، اما بدون تلاش‌هایی که باعث بوجود آمدنش می‌شوند. ما معمولا کاهش وزن را نیز به همین شکل می‌بینیم.

به گزارش قائم آنلاین،  آیا تا به حال لاتاری بازی کرده‌اید؟ رویا پردازی کردن درباره اینکه اگر یک شبه ۱۰ میلیون دلار به حسابمان واریز شود کاری ندارد و به کسی ضرر نمی‌زند. به نقل از کرمانی مطمئناً فکر کردن به چنین موضوعی بسیار هیجان انگیز است. احتمالات در این مورد بی پایان است.

 

بسیار خب، حالا لاتاری چه ربطی به کاهش وزن دارد؟ اگر مدتی سعی در کاهش وزن بکنید، وارد لاتاری کاهش وزن می‌شوید. تمام آن راه‌های سریعی که تقریبا بدون هیچ تلاشی باعث کاهش وزن می‌شوند را می‌شناسید. می‌دانید دیدن پیشرفت واقعی به سمت هدف کاهش وزن چقدر دشوار است. جستجو به دنبال تمام راه‌هایی که وعده کاهش وزنی ساده و آسان را داده اند کاری ندارد؛ و خودتان می‌دانید از این موارد بسیار زیاد است.

پیوسته بلیط‌های لاتاری کاهش وزن به ما فروخته می‌شود. همیشه ترفندی جدید برای از بین بردن سریع چربی‌ها رو می‌شود، قرص جدیدی که اجازه می‌دهد هر چیزی دوست دارید بخورید و وزن هم کم کنید و یا یک برنامه غذایی جدید که اصلا به ورزش نیازی ندارد و نتایجش نیز فوق العاده است.

از آنجا که چنین وعده‌هایی پیوسته جلوی چشمتان است خیلی ساده به دام یکی از آن‌ها می‌افتید و هرگز آن تغییری را که واقعا به دنبالش هستید نخواهید دید. در ادامه می‌خواهم درباره طرز فکر‌های اشتباهی صحبت کنم که مانع کاهش وزنمان می‌شوند.

۱- به دنبال راه‌هایی هستید که از فرآیند اجتناب کنید

مردم لاتاری بازی می‌کنند، چون به دنبال لذت آنی هستند. به دنبال ثروت هستند، اما بدون تلاش‌هایی که باعث بوجود آمدنش می‌شوند. ما معمولا کاهش وزن را نیز به همین شکل می‌بینیم. به دنبال سریعترین و ساده‌ترین راه ممکن هستیم تا وزن کم کنیم بدون هیچ تلاشی. می‌خواهیم فرآیندی که باعث رسیدنمان به آن می‌شود را دور بزنیم.

فرآیند زمان بر است. به پیگیری نیاز دارد. فرآیند یعنی روزها، هفته‌ها و ماه‌ها تلاش سخت. این‌ها زیاد جذاب نیستند. با این حال فرآیند یک هدیه نیز هست. وقتی برای یک چیز سخت تلاش می‌کنید و خود را مجبور می‌کنید روز‌های پی در پی انتخابی درست انجام دهید، شروع به تغییر می‌کنید. وقتی بالاخره به هدف خود می‌رسید، دیگر آن شخصی نیستید که در ابتدای کار بودید.

۲- می‌خواهید بدون اینکه طرز فکرتان را تغییر دهید وزن کم کنید

چرا بعضی از بیلیونر‌ها تمام ثروتشان را صرف خوش گذرانی نمی‌کنند؟ چرا برخی افراد بسیار ثروتمند ماشین‌های قدیمی سوار می‌شوند و زندگی شان عادی است؟ فکر کردن به اینکه پول زیادی داشته باشید و از آن لذت نبرید بسیار دشوار است.

فوق العاده نبود اگر با یک بشکن؛ وزنی که می‌خواستید را کم می‌کردید؟ به نظر عالی است، اما این تنها یک دام است. وقتی پیوسته به کم کردن وزن در یک روز فکر می‌کنید کارتان برای کاهش وزن واقعی دشوار می‌شود.

کاهش وزن درست مانند پولدار شدن است، نیازمند تغییرات ذهنی بسیاری است. بیلیونر‌ها توانسته اند ثروتمند شوند، چون طرز فکرشان با بسیاری از افراد متفاوت است. آن‌ها محافظه کار بوده اند، بازی طولانی را آغاز کرده اند، سرمایه گذاری‌های هوشمندانه کرده اند، و تنها زمانی کاملا دست به کار شده اند که یک فرصت عالی دست داده. از حسشان درست استفاده کرده اند و کاری که حس می‌کردند درست نیست را انجام نداده اند. آن‌ها ذهن خود را طوری تمرین داده اند که به نفعشان کار کند نه به ضررشان.

شما نیز باید چنین رویکردی به کاهش وزن داشته باشید. کاری کنید ذهن به نفعتان کار کند نه علیه تان. کاری کنید که در آن لحظه صحیح است و لذت بردن را به زمانی دیگر واگذار کنید.

۳- دلیلتان برای کاهش وزن اشتباه است

چرا می‌خواهید وزن کم کنید؟ دلایل خوب زیادی وجود دارد مانند احساس بهتر، بیشتر زندگی کردن یا داشتن ظاهری خوب. با این حال در بیشتر مواقع این دلایل بعد از چند روز برای ادامه برنامه غذایی کم رنگ می‌شوند، چرا اینگونه است؟

افراد ثروتمند ضرورتاً به دنبال پول نیستند تا هر چیزی دوست دارند بخرند. برخی به دنبال چیزِ دیگری هستند. برخی برای آزادی ثروتمند می‌شوند. برخی ثروتمند می‌شوند، چون اجازه می‌دهد احتمالات را تجربه کنند. برخی به ثروت می‌رسند، چون محصول جانبی شخصی است که هستند.

آزادی در مورد رسیدن به کاهش وزن چگونه است؟ شاید چیزی که دنبالش هستید تمام خوبی‌ها است از جمله سالم بودن و احساس بهتر کردن. شاید به دنبال زندگی سرشار از آزادی و احتمالات هستید. این زندگی غنی است.

شاید آنچه می‌خواهید تمام کار‌هایی است که رسیدن به کاهش وزن اجازه می‌دهد انجامشان دهید. اما چرا می‌خواهید این کار‌ها را بکنید؟ خب دلیلش ساده است، چون کسی که واقعا هستید چنین است. اضافه وزن مانع شده زندگی داشته باشید که در اعماق وجود دوست دارید. اضافه وزن از نظر فیزیکی و ذهنی سد راهتان شده است.

اضافه وزن مناسب در واقع سرمایه گذاری است. زمان می‌گیرد، باید سخت تلاش کرد، پیوسته ادامه اش داد و صبور بود. اگر یک شبِ تمام اضافه وزن را کم کنید هرگز نمی‌توانید مزایایی که فرآیند کامل کاهش وزن به شما می‌دهد را تجربه کنید. هرگز این فرصت را نخواهید داشت که قدردان زحمات خود باشید. درست مانند بسیاری از برندگان لاتاری که مدتی پس از دریافت پول کلان ورشکست شدند شما نیز با کاهش وزن ناگهانی نمی‌توانید به جایی که می‌خواهید برسید.

اگر شما نیز روی خود سرمایه گذاری کنید و قید لذت آنی را بزنید، کاهش وزن خواهید داشت – و تثبیتش نیز برایتان بسیار ساده‌تر خواهد بود. باید طرز تفکرتان درباره کاهش وزن را تغییر دهید زمانش رسیده که وارد یک بازی طولانی شوید و فرآیند را قبول کنید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.