تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۷:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

اهمیت دربی مادرید برای رئال

رئال مادرید نمی‌خواهد فصل را با رتبه پایین‌تری نسبت به اتلتیکومادرید به پایان برساند.

به گزارش قائم آنلاین،  رئال مادرید و اتلتیکومادرید در حالی یک‌شنبه در هفته‌ سی و یکم لالیگا به مصاف هم می‌روند که برای قهرمانی رقابت‌ها نمی‌کنند. با این حال داربی مادرید از یک لحاظ برای دو تیم اهمیت دارد. این بازی نقش مهمی بر رتبه پایانی دو تیم مادریدی دارد و باید دید کدام تیم پایتخت نشین بالاتر از دیگری قرار می‌گیرد.

اتلتیکو هر نتیجه‌ای در دیدار فردا کسب کند در جایگاه دوم باقی خواهد ماند چون چهار امتیاز بیشتر از رئال مادرید دارد. با این حال سفید پوشان دوست ندارند فصل را پایین‌تر از روخی بلانکو به پایان برسانند. در طول تاریخ لالیگا (۸۶ دوره) اتلتیکو تنها ۱۸ بار توانسته است بالاتر از مادرید قرار بگیرد. این قضیه در مقایسه با بارسلونا و ‌اسپانیول کاملا متفاوت است. ‌اسپانیول تنها چهار بار رتبه بهتری نسبت به همشهری‌اش داشته است.

روخی بلانکو از ۱۸ بار توانسته است ۱۰ عنوان قهرمانی به دست آورد. چهار بار نایب قهرمان شود و سه بار در جایگاه سوم قرار بگیرد.

فاصله دو تیم مادریدی در فصل ۴۳ – ۱۹۴۲ با صدر جدول زیاد بود. قرمز و سفید پوشان در جایگاه هشتم قرار داشتند و سفید پوشان در رتبه دهم بودند.

بهترین دوره برای اتلتیکو به فصل ۴۰ – ۱۹۳۹ و ۵۰ – ۱۹۴۹ بر می‌گردد. این تیم در هفت فصل بالاتر از مادرید قرار گرفت و سه قهرمانی به دست آورد. بیشترین اختلاف دو تیم به فصل ۴۸ – ۱۹۴۷ (۲۱ – ۳۳  پیروزی‌ها دو امتیاز داشتند) و ۹۶ – ۱۹۹۵ (۷۰ – ۸۷ ) بر می‌گردد.

فاصله ایجاد شده در این فصل

اتلتیکومادرید در هفته‌ دهم توانست از شکست مادرید مقابل خیرونا بهره ببرد و با تساوی مقابل ویارئال از همشهری‌اش پیش بیفتد. از آن تاریخ سفید پوشان هرگز نتوانستند از روخی بلانکو در رتبه بالاتری قرار بگیرند. پس از شکست مادرید مقابل ‌اسپانیول در هفته‌ بیست و ششم اختلاف دو تیم بیشتر شد و به ۱۰ امتیاز رسید. با این حال اکنون این فاصله تنها چهار امتیاز است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.