تاریخ انتشار :جمعه ۱۷ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۹:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

پاکسازی سیستم تنفسی

غذا‌هایی ادویه‌ای و تند مصرف کنید. ادویه‌هایی مانند فلفل می‌تواند مخاط ریه‌ها را نرم کنند. غذا‌های هندی و تایلندی پر از ادویه هستند. به شما توصیه می‌کنیم آن‌ها را امتحان کنید.

به گزارش قائم آنلاین، وجود خلط یا بلغم در سیستم تنفسی می‌تواند مجرای هوا را تنگ و مسدود کند. به نقل از فوت و فن انباشته شدن خلط به باکتری‌ها امکان زیستن و چندبرابر شدن می‌دهد. در نتیجه، افراد ممکن است به عفونت‌های ریوی مانند ذات‌الریه و برونشیت مبتلا شوند.

با به کار بردن شیوه‌هایی که در ادامه به شما می‌گوییم می‌توانید به شیوه‌ای مؤثر و به سادگی ریه‌های خود را از وجود خلط و بلغم خالی کنید.

اکسپکتورانت یا شربت‌های خلط‌آوری نظیر Mucinex و Robitussin مصرف کنید. چنین دارو‌هایی مخاط را شل یا نرم می‌کند و خلط‌ها را از ریه به بیرون می‌راند. دارو‌های خلط‌آور معمولاً بدون تجویز پزشک هم فروخته می‌شوند. قبل از مصرف، حتماً راهنمایی‌های داخل جعبه را بخوانید و طبق اندازه‌ای که در جعبه دارو نوشته شده است مصرف کنید.

با روغن یا اسانس اوکالیپتوس بخور دهید و بخار آن را استنشاق کنید. بخور اوکالیپتوس می‌تواند ریه‌های شما را تسکین دهد و خلط را نرم کند. در نتیجه با سرفه کردن می‌توانید آن‌ها را خارج کنید. حدود ۲ تا ۳ قطره روغن یا اسانس اوکالیپتوس را در یک پیاله تمیز از آب جوش بریزید. با دقت کامل پیاله را روی میز بگذارید، چشم‌های خود را ببندید، صورت خود را به سمت پیاله جلو بیاورید و خم کنید. فوراً سر خود را با یک حوله خشک بپوشانید و به مدت ۱۵ دقیقه نفس عمیق بکشید تا زمانی برسد که آب دیگر گرم نباشد.

یک فنجان چای زنجبیل داغ بنوشید. چای زنجبیل گلوی شما را می‌پوشاند و غشای مخاط دستگاه تنفسی را نرم می‌کند تا شما بتوانید با سرفه کردن خلط را بیرون دهید. نصف ریشه زنجبیل را به قسمت‌های کوچک‌تر برش بزنید و آن‌ها را در یک پیاله آب جوش بگذارید. آن را خوب به هم بزنید و آرام آرام بنوشید.

غذا‌هایی ادویه‌ای و تند مصرف کنید. ادویه‌هایی مانند فلفل می‌تواند مخاط ریه‌ها را نرم کنند. غذا‌های هندی و تایلندی پر از ادویه هستند. به شما توصیه می‌کنیم آن‌ها را امتحان کنید.

یک پیمانه آب آناناس غیرکنسانتره بنوشید. آب آناناس سرشار از اسید آسکوربیک (ویتامین ث) است. این آنزیم قادر است خلط‌ها را خورد کند تا به راحتی بتوانید آن‌ها را تخلیه کنید. آب آناناس در قوطی را نخرید، زیرا آنزیم اسید آسکوربیک به آلومینیوم می‌چسبد. به جای آن، آب آناناس بسته‌بندی شده در بطری‌های شیشه‌ای را خریداری کنید.

هشدار: اگر تب دارید، فوراً با پزشک خود مشورت کنید. تب علامت عفونت باکتریایی یا ویروسی است و نیاز به درمان فوری دارد.

چیز‌هایی که لازم دارید

اکسپکتورانت یا شربت خلط‌آور
روغن یا اسانس اوکالیپتوس
زنجبیل
غذای تند
آب آناناس

دیدگاه خود را به ما بگویید.