تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۶ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۵:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

سعودی‌ها دنبال ایجاد حاشیه امن برای صهیو‌نیست‌ها

هانی زاده اظهار داشت: محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان به دستور آمریکا رابطه خود را با اسرائیل علنی کرده و حتی در تشویق ترامپ نسبت به شناسایی بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نقش کاملاً پررنگی داشته است.

به گزارش قائم آنلاین، کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: سعودی حامی رژیم صهیونیستی در سرکوب مردم فلسطین و درصدد تشکیل جبهه عبری-عربی علیه محور مقاومت است تا ایران را دشمن اصلی اعراب معرفی کرده و حاشیه امنی برای این رژیم ایجاد کند.

حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل غرب آسیا  با اشاره به قتل‌عام فلسطینی‌ها در راهپیمایی روز بازگشت توسط رژیم صهیونیستی بابیان اینکه شرایط فلسطین اکنون در مقایسه با گذشته به دلیل همکاری عربستان با اسرائیل وارد پروسه جدیدی شده است، اظهار داشت: محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان به دستور آمریکا رابطه خود را با اسرائیل علنی کرده و حتی در تشویق ترامپ نسبت به شناسایی بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نقش کاملاً پررنگی داشته است.

وی افزود: اکنون عربستان سعودی، کشور‌های عربی منطقه را تشویق کرده که با اسرائیل رابطه برقرار کنند و حتی کمک مالی در اختیار این رژیم قرار داده و این مسئله فلسطین را وارد بحران جدیدی کرده است.

هانی‌زاده بابیان اینکه اسرائیل امروز از پشتیبانی عربستان و برخی کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس برخوردار است، تصریح کرد: به همین دلیل اخیراً جنایت خود را علیه مردم در جریان تظاهرات روز زمین بدون ترس از دخالت کشور‌های عربی تشدید کرد و این نشان‌دهنده این است که عربستان حامی رژیم صهیونیستی در سرکوب مردم فلسطین است.

کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به اقدامات ضد فلسطینی عربستان سعودی خاطرنشان کرد: عربستان اخیراً به تشکیلات خودگردان فلسطین پیشنهاد کرده که درازای دریافت سالانه ۱۰ میلیارد کمک مالی، از بیت‌المقدس چشم‌پوشی کنند و حتی ولیعهد عربستان در ۳ سال گذشته ۲ بار به فلسطین اشغالی سفرکرده و با مقامات صهیونیستی دیدار کرده است.

وی ادامه داد: عادل الجبیر نیز در سال‌های گذشته ۴ بار به فلسطین اشغالی مسافرت کرده و با مقامات اسرائیل به گفت‌وگو پرداخته و این نشان‌دهنده این است که عربستان سعودی درصدد تشکیل جبهه عبری-عربی علیه محور مقاومت و ایران است تا ایران را دشمن اصلی اعراب معرفی کند و حاشیه امنی برای اسرائیل ایجاد شود و به همین دلیل فصل جدیدی از روابط بین اسرائیل و رژیم سعودی در حال شکل‌گیری است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.