تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۶ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۸:۲۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

روباه قرمز طالقان +عکس

روباه سرخ از گونه‌هایی است که در طالقان پراکنده است، این گونه روباه از همه گونه‌های دیگر روباه بزرگتر بوده و وزنش به سه تا ۱۱ کیلوگرم می‌رسد.

به گزارش قائم آنلاین،  شهرستان طالقان در استان البرز یکی از شگفت‌انگیزترین زیست‌بوم‌های جهان را در خود جای داده است.

طالقان از نظر گونه‌های جانوری بسیار غنی است طوری که پستانداران و پرندگان شاخصی، چون پلنگ، سیاه‌گوش، خرس قهوه‌ای، کل و بز، روباه، عقاب طلایی، هما، کرکس، دال، دلیجه و … در این منطقه زندگی می‌کنند.

روباه سرخ نیز از گونه‌هایی است که در طالقان پراکنده است، این گونه روباه از همه گونه‌های دیگر روباه بزرگتر بوده و وزنش به سه تا ۱۱ کیلوگرم می‌رسد.

این حیوان معمولا به صورت تکی زندگی می‌کند و اجتماعی نیست، مگر در زمان جفت‌گیری و مراقبت از توله‌ها که به زندگی اجتماعی روی می‌آورد، روباه به طور معمول دو لانه با چند خروجی اضطراری دارد و در زمان خطر توله‌هایش را به لانه دیگر می‌برد.

به طور کلی روباه به عنوان حیوانی شبگرد شناخته می‌شود و بیشتر در نیمه‌شب، صبح زود و غروب فعالیت دارد مگر زمانی که به دنبال غذا بوده یا فصل جفتگیری باشد که در روز نیز فعالیت می‌کند.

متاسفانه به دلیل باور‌های غلطی که شکل گرفته روباه و به طور خاص روباه قرمز بعضا با حمله برخی افراد مواجه می‌شود و همین موضوع ممکن است حیات این موجود زیبا را تهدید کند.

این عکس در روستای اوانک طالقان گرفته شده است.

روباه قرمز طالقان +عکس

دیدگاه خود را به ما بگویید.