تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۶ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۴:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

حداقل اعتبار گذرنامه حج تمتع چقدر است؟

حداقل اعتبار گذرنامه تا تاریخ ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ می‌باشد لذا حجاج نسبت به بررسی وضعیت گذرنامه در اسرع وقت اقدام کنند.

به گزارش قائم آنلاین،  حج تمتع سال گذشته (۹۶) در حالی برگزار شد که ۸۶ و ۲۰۰ نفر به این سفر معنوی مشرف شدند که فقط ۷۹ هزار نفر از آنان حجاج بوده و بقیه خدمه بودند. این در حالی است که برای حج تمتع سالجاری (۹۷) با رایزنی‌های صورت گرفته این سهیمه افزایش یافته و به ۸۵ هزار نفر رسیده و در صورت حصول نتیجه مذاکرات افزایش سهمیه این تعداد به ۹۰ هزار نفر خواهد رسید.

آنچه در شرایط فعلی برای زائران بسیار مهم است حداقل اعتبار گذرنامه‌های آنهاست. حداقل اعتبار گذرنامه‌های حجاج تا تاریخ ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ می‌باشد لذا حجاج باید نسبت به برسی وضعیت گذرنامه‌های خود اسرع وقت اقدام کنند.

پایین‌ترین قیمت کاروان‌های حج سال ۹۷، حدود ١٣ میلیون و ۵٠٠ هزار تومان و قیمت گران‌ترین کاروان حج سالجاری، حدود ١٨ میلیون و ۵٠٠ هزار تومان است.

هزینه تمام شده برای سفر حج بالا‌تر از ارقام فوق بوده، اما در راستای تامین رفاه حجاج بیت الله الحرام، مبلغ یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تحت عنوان مساعدت بانک به زائرانی که طی سال‌های گذشته در بانک ملی ثبت نام کرده بودند، از سرجمع هزینه‌های تمام شده کسر و قیمت کاروان‌های حج به رقم حداقل ۱۲ میلیون و ۱۰۰. و ۱۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

طول سفر حج حداقل ۲۸ روز و حداکثر ۴۱ روز است. ضمن اینکه کاروان‌های حج امسال به ۴ گروه ۸۵، ۱۱۵، ۱۳۵ و ۱۶۵ نفره تقسیم‌بندی شده‌اند.

تمام کاروان‌های مدینه قبل و مدینه حدود ۶ روز در شهر مدینه اقامت دارند و مابقی برنامه سفر زائران با اقامت در شهر مکه است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.