تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۶ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۸:۵۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

بعد از دعوا در ۱۰ دقیقه آرامش‌تان را به دست آورید

اگر فردی با دوست یا همکارش جر و بحث کند و بدین علت دچار فشار عصبی شود می‌تواند با پناه بردن به نور آبی تا حدی از بار این فشار و استرس رها شود.

به گزارش قائم آنلاین،  به نقل از بیتوته پیش از این دانشمندان تحقیقاتی را در مورد مزایای نور آبی و از جمله نقش آن در کشتن باکتری ها، کمک به کنترل برخی بیماری‌های پوستی و … انجام داده بودند.

 

باز یافتن آرامش بعد از دعوا با این روش در ۱۰ دقیقه؟!

پژوهشگران دانشگاه گرانادا در اسپانیا، می‌گویند نور آبی مزایای دیگری هم دارد و افراد بعد از تجربه شرایط روانی نامناسب و فشار و اضطراب می‌توانند با قرار گرفتن در معرض تابش نور آبی به شرایط بهتری دست یابند.

آنان می‌گویند فشار‌های روانی کوتاه مدت که در اثر روابط با اشخاص در اجتماع به وجود می‌آید، بدین شیوه قابل کاهش است. به عنوان مثال اگر فردی با دوست یا همکارش جر و بحث کند و بدین علت دچار فشار عصبی شود می‌تواند با پناه بردن به نور آبی تا حدی از بار این فشار و استرس رها شود.

محققان با انجام آزمایش‌هایی بر روی ۱۲ داوطلب ۱۸ تا ۳۷ ساله به این نتایج دست یافته اند. سلامت افراد یادشده پس از تنش عصبی و قرارگرفتن در معرض تابش نور آبی به مدت ۱۰ دقیقه بهبود یافته و وضعیت مغز و قلب آن‌ها بهتر شده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.