تاریخ انتشار :شنبه ۱۱ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۷:۴۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

تشییع شهدای روز زمین

مردم فلسطین در دومین روز برگزاری "راهپیمایی بازگشت" شهدای راهپیمایی دیروز را تشییع کردند.

به گزارش قائم آنلاین، مردم نوار غزه امروز (شنبه) شهدای راهپیمایی بازگشت را تشییع کردند و این مراسم‌ها با توجه به اینکه شهدا مربوط به مناطق مختلف نوار غزه هستند،  تا عصر امروز ادامه پیدا می‌کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «معا»، پس از شهادت ۱۶ تن و مجروحیت بیش از ۱۴۰۰ تن دیگر در راهپیمایی دیروز، امروز سراسر فلسطین شاهد اعتصاب در محکومیت این اقدام بود. حدود ۱۲۰ نفر از زخمی‌ها از اهالی کرانه باختری بودند.

همچنین «محمود عباس» امروز را عزای عمومی اعلام کرد و تمامی سازمان‌ها و ادارات تعطیل است.

دومین روز تظاهرات بازگشت

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه و کرانه باختری امروز و در دومین روز تظاهرات بازگشت که فعالیت‌های مربوط به آن قرار است تا ۱۵ ماه می ادامه پیدا کند، دست به برگزاری تظاهرات زدند و در برخی مناظق درگیری‌هایی رخ داد.

بر اساس گزارش وبگاه «وطن»، صدها نفر امروز در مرز غزه با فلسطین اشغالی تجمع کردند و در پی شلیک صهیونیست‌ها، دو جوان زخمی شدند.

جوانان فلسطینی در الخلیل نیز با نظامیان صهیونیستی درگیر شدند ، صهیونیست‌ها برای متفرق کردن آنها از بمب دودوزا و اشک‌آور استفاده کردند که در نتیجه آن دهها تن دچار حالت نفس‌تنگی شدند.

در نابلس نیز وضعیت به همین شکل بود و یک جوان از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفت؛ وی به بیمارستان «رفیدیا» برای دریافت درمان‌های لازم منتقل شد.

«اریحا» در کرانه باختری هم شاهد تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.