تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۱۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

چهل سالگی آغاز افسردگی یا آغاز لذت واقعی زندگی؟

خلاف احساس اغلب زنان چهل سالگی دوران طلایی زندگی آن‌ها است. بر اساس یافته‌های به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده، زنان در پنجمین دهه زندگی خود می‌توانند شادتر و سلامت‌تر از هر زمان دیگری باشند.

به گزارش قائم آنلاین،  برای بسیاری از زنان چهل سالگی آغاز دوران تنهایی و افسردگی است؛به نقل از سلامت نیوز ، این گروه از زنان زندگی خود را در سراشیبی احساس می‌کنند و بسیاری از لذت‌ها را برای خودشان حرام می‌دانند. حال سؤال اینجاست که تصوراتی از این دست تا چه حد صحت دارد؟

 

چهل سالگی با آغاز افسردگی یا آغاز لذت واقعی زندگی؟

 

خلاف احساس اغلب زنان چهل سالگی دوران طلایی زندگی آن‌ها است. بر اساس یافته‌های به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده، زنان در پنجمین دهه زندگی خود می‌توانند شادتر و سلامت‌تر از هر زمان دیگری باشند و بهترین رابطه جنسی را تجربه کنند. در واقع، خلاف آنچه به نظر می‌رسد و باور‌های خود زنان ۴۴ سالگی بهترین سن برای درک لذت واقعی و عمیق از جنبه‌های مختلف زندگی است.

آن طور که نتایج مطالعات نشان می‌دهد، چنانچه زنان با دیدی مثبت به استقبال این دهه از زندگیشان بروند، زیبایی جسمی را تجربه خواهند کرد که تا پیش از این ندیده‌اند. علاوه بر این، شرایط روحی و جسمی آن‌ها در ایده آل‌ترین حالت ممکن قرار می‌گیرد. این در حالی است که تصورات قالبی در خصوص این دهه باعث می‌شود بسیاری از آن‌ها چهل سالگی با بروز بیماری‌های مختلف هم زمان بدانند. به همین خاطر، بسیاری از آن‌ها انواع و اقسام بیماری‌های جسمی و روحی به ویژه چاقی و افسردگی را تجربه می‌کنند.

در مقطع مقابل زنان مثبت اندیشی که در حال سپری کردن این دهه از زندگی هستند ادعا می‌کنند هیچ گاه بدنشان را به این اندازه دوست نداشته اند. این احساس مثبت باعث می‌شود بسیاری از آن‌ها رژیم ورزش و رژیم غذایی سالم را از زندگی خودشان حذف نکنند.بنابراین، آن طور که واضح است تجربه زنان از چهل سالگی بستگی به رویکرد آن‌ها دارد؛ اگر در جستجوی زیبایی‌ها باشند این دهه به بهترین و خوش‌ترین برهه زندگی آن‌ها تبدیل می‌شود و در غیر این به صورت تنها خاطره‌ای تلخ برایشان به جای می‌گذارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.