تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۹:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

ولید بن طلال همچنان ممنوع الخروج است

ولید بن طلال شاهزاده سعودی که چندماه پیش به دستور عمو زاده اش محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به اتهام فساد مالی زندانی شده بود و بعد از مدتی از زندان آزاد شد ظاهرا آزادی عمل کامل ندارد.

به گزارش قائم آنلاین، یک رسانه عرب زبان اعلام کرد که محمد بن سلمان تنها تحت فشار فرانسه و انگلستان شاهزاده‌های سعودی را آزاد کرده است، اما آن‌ها آزادی کامل ندارند و از سفر به خارج از عربستان ممنوع شده اند.

به گزارش رأی الیوم، ولید بن طلال شاهزاده سعودی که چندماه پیش به دستور عمو زاده اش محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به اتهام فساد مالی زندانی شده بود و بعد از مدتی از زندان آزاد شد ظاهرا آزادی عمل کامل ندارد.

بر اساس این خبر ولید بن طلال هنوز موفق نشده خاک عربستان را ترک کرده و به کشور‌های غربی سفر کند و این مسأله نشان می‌دهد که شاهزاده‌های سعودی که در نوامبر ۲۰۱۷ زندانی شده بودند و اخیرا آزاد شده اند هنوز با محدودیت‌های زیادی مواجه هستند.

محمد بن سلمان دست کم ۴۰۰ تن از شاهزاده‌ها و تجار عربستانی را از نوامبر سال ۲۰۱۷ بازداشت کرده بود که شاخص‌ترین چهره‌ها در میان بازداشتی‌ها «متعب بن عبدالله» پسر شاه سابق عربستان و فرمانده گارد مرزی این کشور بود.

رأی الیوم می‌نویسد که اقدام به بازداشت این افراد با انتقاد‌های بین المللی زیادی مواجه شده بود و لندن و پاریس به محمد بن سلمان گفته بودند شرط استقبال از او در انگلستان و فرانسه آزادی شاهزاده‌های بازداشتی خواهد بود.

ولیعهد عربستان تنها به آزادی شاهزاده‌های سعودی اکتفا کرده در حالی که اغلب آنان آزادی کامل را به دست نیاورده و کنترل دارایی هایشان نیز در دست آن‌ها نیست و حتی امکان سفر داخلی آزادانه در عربستان یا دیدار با دیگر شاهزاده‌ها را ندارند.

رأی الیوم نوشته که ولید بن طلال که قصد داشته مدتی را در جنوب فرانسه سپری کند و به کشور‌های غربی سفر کند تا با مشاورانش دیدار کند، ممنوع الخروج شده است و این مسأله باعث شده تا وضعیت روحی شاهزاده سعودی که دیرتر از دیگر شاهزاده‌ها از زندان آزاد شده بود، وخیم شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.