تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۴۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

هیأت ترک برای بررسی سقوط جت شخصی به ایران اعزام شد

وزارت حمل و نقل ترکیه، اعلام کرد: هئیت ویژه تحقیق از طرف این کشور را برای بررسی کارشناسی علت سقوط جت شخصی ترکیه‌ای به ایران اعزام کرده است

به گزارش قائم آنلاین،  وزارت حمل و نقل ترکیه از اعزام یک تیم کارشناسی به ایران برای بررسی علت سقوط جت شخصی این کشور در رشته کوه‌های زاگرس خبرداد.

وزارت حمل و نقل ترکیه، اعلام کرد: هئیت ویژه تحقیق از طرف این کشور را برای بررسی کارشناسی علت سقوط جت شخصی ترکیه‌ای به ایران اعزام کرده است.

بر اساس این گزارش، بعداز ظهر روز گذشته (یکشنبه ۲۰ اسفندماه) یک فروند هواپیمایی جت تجاری از نوع چلنجر ۶۰ ثبت کشور ترکیه که از فرودگاه شارجه در امارات متحده عربی عازم فرودگاه آتاتورک استانبول بود، در فضای آسمان ایران از صحفه رادار محو و در رشته کوه‌های زاگرس حوالی شهرکرد سقوط کرد.

این پرواز در ساعت ۱۶:۵۹ به وقت محلی وارد فضای کشور جمهوری اسلامی ایران شده و در حدود ساعت ۱۸:۰۹ به وقت محلی دچار سانحه شد.

بر اساس مکالمات خلبان پرواز با مرکز کنترل فضای کشور، خلبان به علت بروز مشکل فنی درخواست کاهش ارتفاع کرده که در حین کاهش ارتفاع در حدود ۳۲ هزار پایی ضمن افت شدید سرعت از صحفه رادار محو شد.

این جت شخصی ۱۱ نفر سرنشین داشت که همه مسافران آن جان باختند.

جزئیات اطلاعیه وزارت حمل و نقل ترکیه اعلام می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.