تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

خبر تیلرسون از محل و موضوع گفت‌وگو‌ها با کره‌شمالی

رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا گفت: اقداماتی برای توافق بر سر محل و موضوع گفتگو‌های کره شمالی لازم است.

به گزارش قائم آنلاین، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که اقداماتی برای توافق درباره محل و موضوع گفت‌وگو‌های کره‌شمالی لازم است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا گفت: اقداماتی برای توافق بر سر محل و موضوع گفتگو‌های کره شمالی لازم است.

تیلرسون گفت: آمریکا هیچ چیزی از طرف کره شمالی نشنیده است، اما انتظار دارد مستقیما چیزی را از این کشور بشنود.

پیش از این نیز کره جنوبی اعلام کرده که تاکنون پاسخی از پیونگ یانگ درباره نشست بین کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دریافت نکرده است.

روز جمعه دونالد ترامپ در اقدامی عجیب دعوت از رهبر کره شمالی برای انجام مذاکرات مستقیم را پذیرفت.

مقامات کره جنوبی اعلام کردند که کیم جونگ اون، آماده کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای خود است.

با اینحال جزئیات مذاکرات برنامه ریزی شده همچنان مبهم بوده و تا کنون بر سر مکان و محور‌های مذاکره هیچ توافقی صورت نگرفته است.

کارشناسان درباره نتیجه مذاکرات با توجه به پیچیدگی موضوع مورد بحث اختلاف نظر دارند.

سخنگوی وزارت اتحاد کره جنوبی گفت: تا کنون پاسخی رسمی از سوی کره شمالی درباره نشست آمریکا-کره شمالی دریافت نکرده‌ایم.

این سخنگوی در ادامه گفت: احساس می‌کنم آن‌ها با احتیاط درحال پیشرفت دراین مورد هستند و برای مشخص کردن موضع خود به زمان نیاز دارند.

مقامات کره جنوبی که با ترامپ در این باره گفتگو کرده‌اند اکنون راهی چین و کره شده‌اند تا گزارشی در مورد مذاکرات پیش رو را در اختیار رهبران این کشور‌ها قرار دهند.

چونگ ایو یونگ، مشاور امنیتی ارشد رئیس جمهور کره جنوبی قرار است با رئیس جمهور چین دیدار کند. در عین حال رئیس سازمان اطلاعات کره جنوبی نیز راهی ژاپن شده تا با شینزو آبه، نخست‌وزیر این کشور دیدار کند.

پیشنهاد نشست میان آمریکا و کره شمالی پس از یک سال و نیم تنش شدید میان این دو کشور و نگرانی جهانی درباره درگیری نظامی میان دو طرف خبر غافلگیر کننده‌ای به شمار می‌رود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.