تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۱ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز چهارشنبه

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روز‌های گذشته وارد کشورمان شده بود امروز نیز به فعالیت خود در برخی نقاط مرکزی، غرب، و شرق کشورمان ادامه می‌دهد.

به گزارش قائم آنلاین، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه سامانه بارشی در حال حاضر بخش‌هایی از مرکز، شمال و شرق کشور را فراگرفته است، گفت: این سامانه بارشی که همراه با خود باران و وزش باد را به‌دنبال داشته است روز چهارشنبه از شرق کشور خارج می‌شود.

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روز‌های گذشته وارد کشورمان شده بود امروز نیز به فعالیت خود در برخی نقاط مرکزی، غرب، و شرق کشورمان ادامه می‌دهد.
وی اضافه کرد: فعالیت این سامانه بارشی که پیامد آن بارش باران و وزش باد موقتی است امروز در استان‌های بوشهر، هرمزگان، فارس، اصفهان، کرمان، یزد، سمنان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی ایجاد می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روز سه‌شنبه نیز بارش‌ها برای استان‌های هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و یزد به‌وقوع می‌پیوندد.
به‌گفته وظیفه، طی روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه شاهد نفوذ جریانات خنک و مرطوب شمالی به کشور هستیم که پیامد آن بارش باران، وزش باد شدید و کاهش دما در نقاط شمالی است.
وی افزود: این تغییرات بارشی و دمایی برای استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و سواحل خزر ایجاد می‌شود و در همین رابطه نیز دریای خزر روز دوشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی ساعات آتی وزش باد شدید در استان‌های قزوین، البرز و تهران دور از انتظار نخواهد بود.
به‌گفته وظیفه، طی روز سه‌شنبه نیز استان‌های خراسان شمالی و رضوی با کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دما مواجه می‌شود.
وی افزود: در روز چهارشنبه نیز استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی با بارش پراکنده باران مواجه می‌شوند و رفته رفته شاهد خروج این سامانه از کشور خواهیم بود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، بندرعباس با ۳۰ درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور و همدان با سه درجه زیر صفر را سردترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به ۱۷ درجه بالای صفر رسید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.