تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۰ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۲۷ ب.ظ
فاقددیدگاه
فرمانده انتظامی شهرستان قائم‎شهر:

وظیفه‌ی نیروی انتظامی این است تا چشم و گوش مردم باشد/ اجرای بیش از هزار ماموریت قابل لمس در قائم‎شهر

فرمانده انتظامی شهرستان قائم‎شهر، گفت: وظیفه‌ی نیروی انتظامی این است تا چشم و گوش مردم باشد و ما باید به سمت کارآمدی نیروی انتظامی برویم تا رضایت مردمی و پشت‌بند آن رضایت خداوند را داشته باشیم.

به گزارش قائم آنلاین، عصر امروز نشست خبری محمدولی مرادی فرمانده انتظامی شهرستان قائم‌شهر با حضور اصحاب رسانه برگزارشد و در این نشست ضمن بیان اینکه نیروی انتظامی عصای دست همه ادارات است، اظهار کرد: پیوند خوبی بین مردم و نیروی انتطامی به وجود امده است و با آموزش‎هایی که در مدارس دادشد، این پیوند مستحکم‎تر شده است و رابطه‌ی دو سویه با ادارات شهرستان بوجود آمده است.

وی افزود: ما گاها اشتباهاتی داشتیم که نارضایتی‎هایی درپی‎داشت و به حق هم هست و نباید با مردم برخورد شود بلکه باید مسئولی که این نارضایتی رو به وجود آورده برخورد کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان قائم‎شهر، بیان کرد: وظیفه‌ی نیروی انتظامی این است تا چشم و گوش مردم باشد و ما باید به سمت کارآمدی نیروی انتظامی برویم تا رضایت مردمی و پشت‌بند آن رضایت خداوند را داشته باشیم.

این مسوول در ادامه خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ ما بالای هزار ماموریت قابل لمس رو اجرا کردیم و درتمام ماموریت های خود یک سلاح هم حمل نکردیم و نیروی انتظامی بدون سلاح هم میتواند کارآمدی خودش را داشته باشد.

مرادی با اشاره به اینکه سال گذشته بحران ترافیک میدان جانبازان را داشتیم و اعتباراتی که در جاهای دیگر و بالاخص در نیروی انتظامی داشتند را کاهش دادند و به این پروژه‌ی میدان جانبازان اختصاص دادند، تصریح کرد: در سال ۹۵کنده کاریهایی که توسط ادارات دولتی در کمربندی انجام شد و باعث ترافیک سنگین می‌شد، در سال ۹۶ به انها اجازه‎ی این کار داده نشد.

وی گفت: اکثر طرحهای انتظامی که از ۴صبح شروع و ۸ به اتمام میرسید، با ۵۰ اکیپ انتظامی انجام میدادیم که تنها ۵درصد مردم آن را می‌دیدند، اجرای طرح‌های رعد و فاتح از مهمترین‌ها بودند، طرح خرده فروشان، خرده مصرف‎کنندگان و طرح جمع‎آوری سلاح‎های سرد را برای کاهش نزاع‎های دسته جمعی و خیابانی به نحو احسن انجام دادیم.

فرمانده انتظامی شهرستان قائم‎شهر با اشاره به اینکه امسال کاهش ۶۰ درصدی سرقت و کاهش صد درصدی نزاع‌های دسته جمعی رو داشتیم، بیان کرد: طرح بازار را با همکاری شهرداری و فرمانداری برای کاهش ترافیک و ایجاد فضای مناسب برای همشهریان و ساماندهی دست فروشان انجام دادیم، بزرگترین پتانسیل انسانی که به نیروی انتطامی کمک میکند، اموزش و پرورش است و از سرپرست سابق آموزش وپرورش قائم‌شهر که نقش موثری در تعامل بین نیروی انتظامی داشتند، باید تقدیر و تشکر کرد.

این مسوول تصریح کرد: در سال ۹۶ چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون کالای قاچاق کشف و شناسایی شده است و در معضلات اجتماعی هزار و ۱۲۵ مورد پرونده به سازش کشیده شد و همچنین در بحث تصادفات فوتی ۸درصد کاهش داشتیم و ۸۲ درصد افزایش که با انها نیز برخورد شده است.

مرادی در ادامه خاطرنشان کرد: در بحث نصب دوربین در سطح شهر ۲۸جایگاه توسط شهرداری تعبیه شده است و در سه ماهه اول سال ۹۷این دوربین ها نصب می‌شود که در بحث کنترل ترافیک و امنیت کمک بسیار زیادی به نیرویهای امنیتی خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه در سه ماهه اخر سال، ۶۷ درصد مواد محترقه را کشف نمودیم که۶۰هزار و ۲۵۲ مواد محترقه را کشف و ضبط نموده ایم، تصریح کرد:۵ هزار حلقه سی‌دی را هم برای فرهنگ سازی خانواده‌ها به انها تحویل داده شده است و همچنین پارک سراج و پارک سیاهرود را برای استقرار مسافرین نوروزی در نظر گرفتیم که نیروی انتظامی امنیت انجا را نیز برعهده دارد.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.