تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۰ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۵۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

احتمال پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا

«الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه اظهار داشت که اتحادیه اقتصادی اوراسیا که روسیه رهبری آن را بر عهده دارد، در ماه می‌می تواند ایران را به عنوان یک عضو جدید در این اتحادیه بپذیرد.

به گزارش قائم آنلاین، وزیر انرژی روسیه از پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا، خبر داد.

به گزارش راشاتودی، «الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه اظهار داشت که اتحادیه اقتصادی اوراسیا که روسیه رهبری آن را بر عهده دارد، در ماه می‌می تواند ایران را به عنوان یک عضو جدید در این اتحادیه بپذیرد.

نواک که ریاست کمیته بین دولتی ایران و روسیه را نیز بر عهده دارد، گفت: این اقدام که به منظور ایجاد منطقه تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا، صورت گرفته است، در حال حاضر در مرحله پیشرفته قرار دارد، و به وضوح موجب توسعه بیشتر تجارت دوجانبه و گسترش همکاری‌ها و سرمایه گذاری‌های دوجانبه خواهد شد.

پیش از این «مهدی سنایی» سفیر ایران در روسیه اعلام کرد بود که توافقنامه ایجاد منطقه آزاد تجاری میان طرفین که در سال ۲۰۱۵ آغاز شده بود، به پایان رسیده است.

گفتنی است که روسیه، قزاقستان، بلاروس، ارمنستان و قرقیزستان از اعضای این اتحادیه هستند. ویتنام نیز در سال ۲۰۱۶ به عنوان اولین کشور غیر منطقه ای، به عضویت این اتحادیه درآمد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.