تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۰ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۶:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

اتحادیه اروپا خواستار توقف فوری جنگ یمن شد

رئیس هیأت اتحادیه اروپا در یمن با تأکید بر اینکه بحران یمن باید از راه سیاسی و گفت‎وگو حل شود، اعلام کرد «جنگ یمن باید متوقف شود.»

به گزارش قائم آنلاین، «ماریا آنتونیا کالفو» رئیس هیات اتحادیه اروپا در یمن با صدور بیانیه‏ای به مناسبت روز جهانی زن اعلام کرد که یمنی‎ها همواره از جنگ کنونی عربستان که در آستانه چهار سالگی قرار دارد، رنج می‎برند و زنان بیش از دیگران تحت تاثیر این جنگ ویرانگر قرار می گیرند و با ادامه جنگ بهای سنگین‏تری را پرداخت می‎کنند.

به گزارش پایگاه خبری یمنات، میزان درد و رنج همه یمنی‎ها در طول جنگ غیر قابل وصف است و متاسفانه حقوق زنان در سطح گسترده‏ای مورد بی توجهی قرار می گیرد.

رئیس هیات اتحادیه اروپا افزود: بحران یمن راه‎حل نظامی ندارد و هرگونه توافق سیاسی که به توقف جنگ و فاجعه انسانی در یمن منجر شود، باید با توجه به جایگاه زن مورد توجه قرار بگیرد، چرا که در نظر گرفتن جایگاه زن می تواند در تقویت صلح و بازسازی جوامع پس از جنگ و درگیری نقش ایفا کند.

بیشتر بخوانید:

حمله به سفارت ایران همزمان با سفر بن‌سلمان!

کشته شدن ۴ نظامی سعودی در داخل خاک عربستان

وی همچنین تاکید کرد که زنان یمنی در طول تاریخ اثبات کردند که از عوامل قوی در ترسیم آینده بهتر هستند.

ماریا آنتونیا کالفو با تاکید بر پایبندی اتحادیه اروپا به همکاری با همه طرف های یمنی برای ساختن آینده بهتر گفت: «جنگ در یمن باید متوقف شود.»

دیدگاه خود را به ما بگویید.