تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۲:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

وزیر خزانه‌داری آمریکا: به حفظ امنیت اسرائیل در برابر موشک‌های ایران متعهدیم

وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته که کشورش متعهد است امنیت رژیم اسرائیل را در برابر موشک‌های ایران حفظ کند.

به گزارش قائم آنلاین، «استیو منوشین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا با تأکید بر روابط کشورش با رژیم صهیونیستی به تکرار ادعاها علیه ایران پرداخت.

به نوشته وبگاه الجماینر، وی روز پنجشنبه در یک همایش یهودیان در شهر نیویورک گفت: «هیچ شریکی بهتر از اسرائیل برای آمریکا وجود ندارد.»

وی سپس درباره توافق هسته‌ای برجام که سال ۲۰۱۵ میان ایران و گروه ۱+۵ حاصل شد هم گفت: «رئیس‌جمهور اعلام کرده دیگر معافیت‌های تحریمی ذیل برجام را امضا نخواهد کرد. رئیس‌جمهور متعهد است نه تنها از امنیت اسرائیل بلکه امنیت سایر کشورهای جهان در برابر موشک‌های بالستیک ایران و صادرات تروریسم توسط این کشور به سراسر منطقه اطمینان حاصل کند.»

توافق هسته‌ای بین ایران و ۵ عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (امریکا، فرانسه، بریتانیا، روسیه و چین) به‌علاوۀ آلمان در تیر ۱۳۹۴ مورد توافق طرفین مذاکره قرار گرفت.

دولت آمریکا، به عنوان یکی از اعضای ۱+۵ از زمان اجرایی شدن «برجام» با اتخاذ سیاست‌های مختلف تلاش کرده از متبلور شدن مزایای این توافق برای ایران جلوگیری کند.

کارشکنی‌های آمریکا در اجرای برجام از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا شدت گرفته؛  «دونالد ترامپ» روز ۲۲ دی‌ماه رفع تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را تمدید کرد. وی علی‌رغم این تهدید کرد ممکن است این آخرین باری باشد که این کار را انجام می‌دهد.

 رئیس‌جمهور آمریکا گفت در صورتی که نمایندگان کنگره و دولت‌های اروپایی برای «اصلاح معایب فاجعه‌بار» برجام اقدام نکنند او در موعد بعدی تعلیق تحریم‌ها (۱۲۰ روز بعد) آمریکا را از توافق هسته‌ای با ایران خارج خواهد کرد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا در بخش دیگری از اظهاراتش مدعی شد این نهاد آمریکایی «نقش مهمی» در مبارزه با «تروریسم» داشته است.

او گفت: «ما ۷۰۰ نفر آدم داریم که در خزانه‌داری روی تحریم‌ها و مدیریت تحریم‌ها کار می‌کنند. تحریم‌ها ابزارهای مهمی هستند و این ابزارها اثربخش هستند.»

منوچین تصریح کرد: «اجازه بدهید برای شما توضیح بدم. جلوگیری از منابع مالی تروریسم از طریق تحریم‌ها کاملا موثر است.

وی تأکید کرد وزارت خزانه‌داری آمریکا در حال حاضر توجهش را معطوف مقابله با ایران، کره شمالی، سوریه، روسیه و ونزوئلا کرده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.