تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۵۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

قیمت طلا افزایش یافت

از آنجا که رشد کند دستمزد‌ها پیشاپیش از یک افزایش تدریجی تورم در سال جاری خبر می‌دهد و به دنبال آن ارزش دلار آمریکا در برابر ارز‌های دیگر کاهش یافت، قیمت طلا روز جمعه از پایین‌ترین قیمت خود فاصله گرفت.

به گزارش قائم آنلاین، قیمت طلا با کاهش ارزش دلار ۱.۹۴ دلار افزایش یافت و هر اونس ۱۳۲۳.۹۳ دلار فروخته شد.

به گزارش رویترز، از آنجا که رشد کند دستمزد‌ها پیشاپیش از یک افزایش تدریجی تورم در سال جاری خبر می‌دهد و به دنبال آن ارزش دلار آمریکا در برابر ارز‌های دیگر کاهش یافت، قیمت طلا روز جمعه از پایین‌ترین قیمت خود فاصله گرفت.

رشد فرصت‌های شغلی بیشترین افزایش در بیش از یک سال و نیم اخیر را در ماه فوریه ثبت کرد. هرچند که این آمار احتمال افزایش نرخ بهره را افزایش داد، رشد کند دستمزد‌ها تنها به یک افزایش تدریجی در تورم اشاره دارد.

شاخص دلار آمریکا اندکی در برابر سبدی از ارز‌های بین‌المللی کاهش یافت، این امر طلا را که با دلار قیمت‌گذاری می‌شود، برای مالکان دیگر ارز‌ها ارزان می‌سازد.

هر اونس طلا با ۱.۹۴ دلار افزایش ۱۳۲۳.۹۳ دلار فروخته شد.

طلا به شدت به افزایش نرخ بهره حساس است، زیرا این فلز گران‌بها به علت اینکه دارایی بدون بهره است، جذابیت خود را از دست می‌دهد.

با این حال، رشد کند دستمزد می‌تواند انتظارات برای افزایش نرخ از ۳ مورد به ۴ مورد را در سال جاری ملایم کند.

اخبار مبنی بر اینکه ملاقات ترامپ و کیم جونگ یون با یکدیگر که نخستین ملاقات چهره به چهره میان رهبران دو کشور است و می‌تواند گشایشی در بن‌بست موجود در مورد سلاح هسته‌ای کره شمالی ایجاد کند نیز بر طلا فشار وارد کرده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.